Jak pielęgnować cerę płytko unaczynioną w naturalny sposób

Cera płytko unaczyniona nie jest niestety łatwa w codziennej pielęgnacji. Pękające naczynka krwionośne, jak również rumień mogą pogarszać kondycję skóry. Na szczęście, z pomocą przychodzi nam wiele kosmetyków naturalnych. Mowa tu chociażby o preparatach marki Ava. Najważniejsze jest to, aby pielęgnacja oparta była o kosmetyki skuteczne, ale również delikatne. Niedopuszczalne jest na przykład stosowanie peelingu ziarnistego. Zdecydowanie lepiej postawić na ten enzymatyczny.

Jaka powinna być codzienna pielęgnacja cery wrażliwej?

Cera wrażliwa, z pękającymi naczyniami krwionośnymi, wymaga zrównoważonej i delikatnej pielęgnacji. Dobrym pomysłem może okazać się oczyszczanie jej przy pomocy delikatnej pianki myjącej z różą japońską. Dzięki temu kosmetykowi usuniemy zanieczyszczenia, nie naruszając przy tym bariery ochronnej naskórka. Ważne jest również i to, aby używać odpowiedniego kremu nawilżającego. Powinien on nie tylko odżywiać cerę, ale również zapobiegać zaczerwienieniu oraz wzmacniać kruche ściany naczyń krwionośnych. Dobrym pomysłem może więc okazać się kupno kremu wzmacniającego, który zawiera między innymi rutynę.

Kosmetyki do zadań specjalnych

Niektórym wydaje się, że cera wrażliwa i płytko unaczyniona nie potrzebuje głębszego oczyszczania. Niestosowanie peelingów jest jednak poważnym błędem. Niewskazane jest jednak używanie peelingów mechanicznych, które mogą podrażnić skórę i spowodować powstanie intensywnego rumienia. Na szczęście, stworzono peelingi enzymatyczne, które doskonale sprawdzą się w oczyszczaniu cery płytko unaczynionej. Peeling enzymatyczny marki Ava charakteryzuje się zawartością papainy, która wykazuje właściwości złuszczające. Nie podrażnia jednak cery, przez co nie trzeba się obawiać jego stosowania. Wskazana jest natomiast systematyczność. Cera płytko unaczyniona potrzebuje jednak nieco rzadszych peelingów niż cera tłusta. Wystarczy stosować odpowiedni kosmetyk raz na dwa tygodnie. 

About the Author

Related Posts