Granie w chmurze coraz prężniej sobie radzi w USA co przekłada się na rozszerzanie tej usługi na nowe rynki (już niedługo premiera w UK) oraz urządzenia np. iPad. Zakończone kilka dni temu targi gier Gamescom pozwoliły serwisowi PocketGamer UK na przetestowanie OnLive na tablecie. Zobaczcie, że już niedługo będzie możliwe granie w największe hity z PC na urządzeniach przenośnych!

Rozgrywka na filmiku prezentowana jest na iPadzie 2 i podłączonym do niego gamepadzie firmowanym logo OnLive. Jak można zauważyć działanie grania na żądanie niczym nie odbiega od możliwości jakie są dostępne na PC czy przystawce dedykowanej tej usłudze. Odpalenie tak dynamicznej gry jak Split Second, która nie wybacza zwolnień animacji było niezłym wyzwaniem. Jak widać tablety sobie z tym radzą doskonale. Co jest niezwykle istotne dla fanów Androida – OnLive będzie działać również na urządzeniach przenośnych z systemem od Google.

Jeśli ktoś chce przetestować OnLive na swoim PC to śmiało rejestrujcie się na stronie http://www.onlive.com/. Pomimo tego, że usługa nie jest oficjalnie dostępna dla Polski to działa także i u nas. U niektórych lepiej czy gorzej ale z pewnością warto zobaczyć to na własne oczy. Tym bardziej że w wiele z gier można zagrać przez jakiś czas za darmo.

Podobne artykuły