• grywalność
 • grafika
 • dźwięk

Pierwszy raz dowiedzieliśmy się o grze Cordy na zakończonym już Mobile World Congress 2011 odbywającym się w Barcelonie Wczoraj gra trafiła na Android Market i przebojem wdziera się na nasze telefony przede wszystkim dzięki grafice, która jest prześliczna nawet na telefonach bez procesorów Tegra 2.

Gra została stworzona na najnowszej wersji silnika Unity3D, która jak widać na przykładzie Cordy jakościowo przebija wszystko co zostało do tej pory wydane. Ostre tekstury, zniszczalne elementy środowiska czy zaawansowana fizyka to tylko niektóre z zalet gry. W ustawieniach można włączyć także nieco uboższy tryb graficzny, który umożliwi płynne działanie na słabszych smartfonach.

Cordy jest typową platformówką 2,5D co oznacza trójwymiarowe elementy środowiska w którym poruszamy się w dwuwymiarowej przestrzeni (biegamy w lewo lub prawo). Sama rozgrywka polega przede wszystkim na bieganiu i skakaniu małym robocikiem w celu zbierania trybów czy kul energii, które są niezbędne by otworzyć drzwi do kolejnego poziomu. Jeśli mowa o etapach gry to warto zauważyć, że przejście do każdego z nich umiejscowione jest w głównej bazie gdzie zaczynamy rozgrywkę.

Trochę szkoda, że rozgrywka jest mało urozmaicona, wrogów nie ma, zginąć także w żaden sposób nie można. Przez to gra staje się zbyt prosta i kończy się niestety za szybko ale… zapowiedziane zostało już wydanie kolejnych leveli. Na stronie producenta można zobaczyć kilka ciekawych screenów, które nie pochodzą z obecnej wersji gry. Niewątpliwie gra ma spory potencjał i jestem pewien, że przy kolejnych aktualizacjach gra rozwinie skrzydła.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Podobne artykuły

 • PrehistorikPrehistorik Prehistorik jest jedną z tych starych gierek z PC obok których nie można przejść obojętnie. Nadeszła świetna okazja do przypomnienia sobie tego klasyka, gdyż właśnie w Android Market […]
 • JAZZ: Trump’s JourneyJAZZ: Trump’s Journey JAZZ: Trump’s Journey to jedna z tych gier w Google Play, która nie rzuca się w oczy wielkimi reklamami, nie istnieje na stronie głównej, tylko czeka na swoje odkrycie. Dla mnie było to […]
 • Jet Car StuntsJet Car Stunts Co wyjdzie z połączenia Mirror’s Edge z samochodówką? Bez wątpienia Jet Car Stunts! To jedna z bardziej wciągających i kreatywnych gier na androida. Przyjrzyjmy się jej z bliska.
  Czy to […]
 • KaroshiKaroshi W większości platformówek by wygrać należy przetrwać atak wrogów, unikać pułapek, po prostu zostać bohaterem. Karoshi jest inne – tutaj głównym celem jest… nasza śmierć.
  Zacznijmy od […]
 • Super Drill PanicSuper Drill Panic Super Drill Panic to kolejna udana gra studia Orange Pixel. Tym razem wcielamy się w podróżnika by pomóc mu przede wszystkim w ucieczce z burzących się świątyń.
  Po uruchomieniu gry można […]
 • Port Another World 20th Anniversary trafi również na AndroidaPort Another World 20th Anniversary trafi również na Androida Po kultowym Dragon’s Lair przyszedł czas na konwersję kolejnego klasyka jakim jest Another World. Gra zostanie wydana jak twierdzi twórca DotEmu w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. […]