Przygody Tintina to ponad 200 milionów komiksowych zeszytów przetłumaczonych na 50 języków ale jestem pewien, że mało kto w naszym kraju słyszał o tym nieustraszonym reporterze i jego perypetiach. Ale już za kilkanaście dni będziemy mieli świetną sposobność by nadrobić zaległości przy okazji polskiej premiery filmu a niedługo po tym zagramy w grę przygotowaną przez Gameloft. Zobaczcie czego możemy się spodziewać po The Adventures of Tintin The Game.

W grze wcielimy się aż w 4 postacie jakimi są Tintin, piesek Snowy, Haddock oraz Sir Francis Haddock. Jak zapewniają twórcy Przygody Tintina polubimy za ich różnorodność – będziemy skradać się za strażnikami, pojedynkować na miecze, latać samolotem czy rozwiązywać pomysłowe łamigłówki.

Zaskakujące jest także to, że niekiedy gra przyjmie formę platformówki 2.5D a innym razem pobiegamy postacią obserwowaną z kamery umieszczonej za jej plecami. Niesamowitą, wciągającą przygodę zapewnią także zróżnicowane lokacje takie jak posiadłość kapitana Haddock’a, pustynia czy statek Karaboudjan. Kiedy premiera gry w Android Market? Dokładnej daty Gameloft jeszcze nie podał lecz z pewnością gra pojawi się na smartfonach zaraz po światowej premierze filmu, która już 22 października.