• grywalność
 • grafika
 • dźwięk

Pewnie wszyscy zagrywacie się teraz w Angry Birds Space (recenzja wkrótce), więc Sprinkle niekoniecznie zainteresuje was w tej chwili. Ale kiedyś poziomy we Wściekłych Ptakach się skończą i trzeba będzie poszukać innej gry, gdzie można będzie użyć zwinnych palców i szarych komórek. Taką grą jest Sprinkle, w którym pobawimy się w kreatywnego strażaka.

Fabuła gry jest na tyle bezsensowna,  że nie warto jej przytaczać. Dość powiedzieć, że mamy do dyspozycji nietypowy wóz strażacki, którego używamy do wait for it…gaszenia pożarów! Niespodzianka, prawda?

Na każdej planszy jest kilka domków, razem z ich mieszkańcami, do których niebezpiecznie zbliża się ogień. Ogień rozprzestrzenia się samoistnie, a do tego pomagają mu od czasu do czasu płonące meteory, spadające z nieba, które podpalają dodatkowe obszary. Nie jest prosto ugasić wszystkie chatki zanim się spalą, ponieważ poziomy są bardzo zakręcone. Każdy z nich to łamigłówka i to łamigłówka mam wrażenie często trudniejsza od tych znanych z Angry Birds.

Nasz wóz strażacki dysponuje sikawką na wysięgniku. Możemy podnosić ją w górę i w dół oraz ustawiać kąt nachylenia lania wody. Poziomy są bardzo zróżnicowane i opierają się na różnych patentach, dlatego nasza taktyka polewania musi się zmieniać. Muszę jednak przyznać, że niektóre poziomy udało mi  się przejść po prostu zalewając wszystko dookoła. W większości przypadków taka taktyka niestety nie działa i musimy tak puszczać strumień, żeby w odpowiedni sposób dotrzeć do trudno dostępnych płomieni.

W grze pojawiają się przełączniki, które powodują, np. opuszczenie platform, głazy, które mogą zablokować ubytki w skale, różnego rodzaju obrotowe elementy, które przyspieszają lub hamują ruch wody. Wszystko to sprawia, że trudno się przy tej grze znudzić.

Sprinkle wymaga od nas nie tylko kombinowania jak lać wodę, ale wymusza prędkość naszych działań. Czasami lepiej pewne obszary zalać od razu, bo potem zalążki ognia mogą przekształcić się w pożar nie do opanowania. Za każdy etap otrzymujemy do 5 kropelek będących punktacją w grze. Dzięki temu odblokowujemy kolejne poziomy. Jak dotąd jeszcze maksymalnej noty nie udało mi się zdobyć na żadnej planszy. Wstyd.

Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście fizyka wody. Jest zrobiona po prostu świetnie. Czuć jej płynność i wzajemne oddziaływanie wodnych strumieni na siebie, które często trzeba wykorzystywać. Gra nie wymusza jednego słusznego rozwiązania poziomu – możemy główkować na różne sposoby, aby wykonać strażackie zadanie. Oprócz tego całość wygląda naprawdę nieźle i co ważne brzmi równie dobrze.

Sprinkle nie jest grą nową. W Google Play można dostać ją za około 6 zł, ale posiadacze Samsungów mogą ją ściągnąć zupełnie za darmo z Samsung Apps. A więc sikawki w dłoń i lejemy wodę. Niedługo przecież Lany Poniedziałek.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Podobne artykuły

 • Inertia: Escape Velocity HDInertia: Escape Velocity HD Inertia oznacza bezwładność. I właśnie bezwładność jest tematem przewodnim, bardzo ciekawej platformówki Inertia: Escape Velocity HD.
  W grze wcielamy się w postać poszukiwacza kosmicznych […]
 • Jet Car StuntsJet Car Stunts Co wyjdzie z połączenia Mirror’s Edge z samochodówką? Bez wątpienia Jet Car Stunts! To jedna z bardziej wciągających i kreatywnych gier na androida. Przyjrzyjmy się jej z bliska.
  Czy to […]
 • CheeseManCheeseMan Patrząc na grę CheeseMan ma się od razu przed oczami Super Meat Boya. Jest to można powiedzieć pełnoprawny i oficjalny klon tej gry na Androida. Dzieło jednego człowieka, który spreparował […]
 • Ceramic DestroyerCeramic Destroyer Nie możecie się doczekać premiery Angry Birds Space? Myślę, że Ceramic Destroyer może spokojnie zapewnić wam rozrywkę do tego czasu. To połączenie Arkanoid z Bubble Blast i trzeba […]
 • They Need To Be FedThey Need To Be Fed They Need To Be Fed to platformówka, która wymaga od gracza refleksu, pomyślunku i szybkiego podejmowania odpowiednich decyzji. Wydało ją studio YoYo Games Ltd, znane z niezłego Mr […]
 • Super Monkey Ball 2: Sakura EditionSuper Monkey Ball 2: Sakura Edition Czy może być lepszy pomysł na wciągającą grę platformową niż Super Monkey Ball 2: Sakura Edition? Gramy małpą, zamkniętą w szklanej (?) kuli i poruszamy się po zawieszonych w przestrzeni […]