• grywalność
 • grafika
 • dźwięk

Battleheart – to przez tą okropnie wciągającą gierkę nie pojawiły się ostatnio na blogu żadne inne recenzje. Na liczniku już kilkanaście godzin a gra się w dalszym ciągu rewelacyjnie. Tak, chcemy więcej konwersji takich gier z iOS!

Battleheart to niezwykle udane połączenie prostego w swych zasadach RPG z grą strategiczną. Co ważne sterowanie jest niezwykle intuicyjne i nawet największe zadymy dają nam możliwość sprawnego kierowania naszą drużyną. Każda z prowadzonych przez nas batalii to praktycznie walka o przeżycie, gdyż zarówno wytrzymałość przeciwników jak i ich ilość nieustannie wzrasta. Aby podołać kolejnym wyzwaniom musimy czasem powalczyć na jednej z kilku dostępnych aren, gdzie zawsze dostajemy użyteczny przedmiot oraz pieniądze. Za te możemy wynajmować w karczmie nowych żołdaków, ulepszać bronie i zbroje czy kupować amulety i inne przydatne przedmioty. Tych mamy jak chwalą się twórcy ponad 100, wśród nich znajdziemy zbroje, miecze, różdżki, amulety, pierścienie, książki a każdy z nich przeznaczony jest dla odpowiedniej klasy postaci. Na prawdę jest w czym przebierać, a różne statystyki itemów pozwalają dostosować je do naszego stylu gry.

Podczas naszej przygody oprócz standardowych przeciwników spotykamy również bossów, na każdego trzeba znaleźć dobry sposób, gdyż rzucenie się na hurra momentalnie zakończy rozgrywkę. Niezwykle pomocne przy groźniejszych wrogach stają się umiejętności jakie nasi wojacy nabywają podczas awansu na kolejne poziomy doświadczenia. A są to np. uleczenie całej drużyny, strzał ogromną kulą ognia czy różnej maści kombosy. Bardzo przydatna jest możliwość zmiany wybranych przez nas specjalnych umiejętności, gdyż niekiedy trzeba obrać inną taktykę by pokonać mocniejszego przeciwnika.

Już na samych screenach widać, że autorzy Battleheart przyłożyli się do oprawy graficznej. Świetnie zaprojektowane postacie i efekty czarów tylko potwierdzają najwyższą jakość jak i humorystyczne podejście do tematu. Nawet wrogowie wyglądają zabawnie, w szczególności ci podpaleni naszym fireballem 😉 Gorąco polecam Battleheart dosłownie każdemu gdyż gra wciąga jak mało która. A jako nieliczna zapewnia wiele godzin zabawy na najwyższym poziomie.


logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Podobne artykuły

 • DJ RivalsDJ Rivals Jednym z największych pozytywnych zaskoczeń w Android Market jest dla mnie DJ Rivals. Mimo połączenia całkowicie nie pasujących do siebie gatunków gier jak RPG, gra muzyczna (w stylu […]
 • Angry VikingAngry Viking Dotrzyj do Valhalli jak każdy prawdziwy wojownik! W Angry Viking przeżyjesz swoją ostatnią walkę z hordami wrogów by ostatecznie zostać zebranym z pola walki przez walkirie.
  Gra jest […]
 • Tibia Micro EditionTibia Micro Edition Już sam tytuł gry wywołuje spore kontrowersję. TibiaME to gra bardzo specyficzna dla swojego gatunku. Gra którą, albo się polubi, albo znienawidzi, tak jednym zdaniem mógłbym opisać […]
 • JellyBalls+JellyBalls+ Od ponad miesiąca z Android Market możemy pobrać debiutancką produkcję polskiego Kiwano Software – grę JellyBalls+. Rozgrywka to typowa gra w kulki lecz z wieloma  usprawnieniami i […]
 • Dragon HunterDragon Hunter Stylowa oprawa graficzna, wciągająca rozgrywka, sporo możliwości rozwoju – tak opisać można Dragon Hunter, jedną z najlepszych gier tower defense jakie wyszły na Androida.
  Głównym celem […]
 • Nano PandaNano Panda Wiele nowych gier nieudolnie kopiuje pomysły z tych najbardziej udanych produkcji niestety nie dodając żadnych nowości. Inaczej jest z Nano Panda, gdzie można odnaleźć powiew świeżości w […]