• grywalność
 • grafika
 • dźwięk

Dzisiaj zajmę się recenzją kolejnej darmowej gry Football Kicks. Miałem recenzować Riptide ale znów znalazło się coś, co przykuło moją uwagę i wciągnęło na kilka długich chwil.

Wszyscy pewnie kojarzą grę Flick Football. Mamy przed nosem piłkę i odpowiednim pociągnięciem palca po ekranie musimy skierować piłkę do siatki. Tutaj mamy do czynienia z czymś podobnym, ale moim zdaniem dużo lepszym. Gra zwie się Football Kicks i jest w zupełności darmowa.

Trzeba powiedzieć na wstępie, że w grze dostępne są punkty FK, czyli punkty, które dostajemy za dobre wyniki w różnych trybach. Za nie możemy odblokować nowe tryby gry, nowy wygląd dla naszego piłkarza i stadiony.

Na początku udostępnione są nam trzy tryby gry: Beat the Clock, Sudden Death i Beat the Wall. Dodatkowo możemy odblokowac tryby Cross the Ball i Beat the Goalie. Poniżej postaram się krótko opisać, na czym polegają poszczególne tryby gry:

 • Beath the Clock: Mamy minutę, żeby zdobyc jak najwięcej punktów. Zdobywamy je trafiając w odpowiednie punkty w bramce, które zwiększają nasz wynik. W trakcie gry oczywiście możemy zdobyc premie czasowe.
 • Sudden Death: Punkty zdobywamy tak samo jak w poprzednim trybie, ale kiedy nie trafimy w żadne punktowane miejsce, kończymy grę.
 • Beat the Wall: Musimy trafić do bramki. Przeszkadza nam w tym mur.
 • Cross the Ball: Musimy dosrodkowac piłkę w odpowiednie miejsce. Jeżeli zrobimy to dobrze nasz partner trafia do bramki i za to dostajemy punkty.
 • Beat the Goalie: To samo, co beat the wall tylko, że w bramce pojawia się bramkarz.

Dodatkowo punkty dostajemy za to, w które miejsce trafimy. Za strzał w środek bramki dostajemy tylko 50 punktów, ale za to za strzał przy słupku – 2400. Za kilka strzałów z rzędu pojawia się również multiplier, czyli mnożnik naszych punktów.

Gra obsługuje Open Feint. To, co trzyma nas przy grze, to chęć odblokowania wszystkich strojów, stadionów itd. Osobiście polecam najpierw uzbieranie punktów na nowe tryby, bo to one sprawiają najwięcej przyjemności. Najważniejsze dla mnie jest to, że widzimy na ekranie swojego piłkarza. Animacje strzałów są naprawdę niezłe jak na darmową grę. Bramkarz również nie rzuca się w linii prostej, a murek realnie upada czy skacze.

Gdyby Flick Football było darmowe to można by było się zastanawiać nad tym, którą grę wybrać. Jednak w przypadku, gdy jest ono płatne 3 złote, decyzja jest prosta – Football Kicks.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Podobne artykuły

 • W Real Football 2012 zagrasz za darmoW Real Football 2012 zagrasz za darmo Wczoraj w Android Market pojawiła się najnowsza odsłona piłki od Gameloftu – Real Football 2012. Co ciekawe gra dostępna jest za darmo lecz w modelu free2play co jest niewątpliwie bardziej […]
 • Football Manager Handheld 2012 w przyszłym tygodniu na AndroidzieFootball Manager Handheld 2012 w przyszłym tygodniu na Androidzie Sega poinformowała, że już za kilka dni dokładnie 11 kwietnia pojawi się w Google Play mobilna wersja jednego z najpopularniejszych piłkarskich managerów – Football Manager Handheld 2012. […]
 • Przetestuj razem z nami wersję beta Football TacticsPrzetestuj razem z nami wersję beta Football Tactics Football Tactics to jedna z pierwszych gier strategicznych rozgrywających się na boisku. Jak to działa? Otóż całe boisko podzielone jest na heksy i to po nich rozstawiamy piłkarzy […]
 • NFL Flick QuaterbackNFL Flick Quaterback Ostatnio sporo siedzę w temacie NFL. Niedługo zaczyna się sezon, więc wszystko co kręci się dookoła tego sportu, jest dla mnie nie lada gratką. W ten właśnie sposób przypomniałem sobie o […]
 • Realistic Summer Sports vs Enviro-Bear 2010Realistic Summer Sports vs Enviro-Bear 2010 Dzisiaj przedstawiam wam dwie gry „studia” Captain Games. Należą one do elity gier na Androida, są marką samą dla siebie. To najlepsze produkcje jakie znajdziecie na smartfonach w swoich […]
 • NBA JAMNBA JAM Za wydanie NBA JAM, EA SPORTS zarobiło u mnie wielkiego plusa. To jedna z najbardziej dopracowanych i sprawiających przyjemność gier sportowych, jakie można znaleźć w Google Play. […]