• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Apokalipsa na wesoło? Tak, dzięki grze Aporkalypse od HandyGames twórców świetnego Guns’n’Glory! Zamiast jeźdźców apokalipsy kontrolujemy poczynania… świnek. A to tylko początek szalonej historii.

Według starej przepowiedni apokalipsa miała być zapoczątkowana w niedalekiej przyszłości przez zgraję Pigs of Doom, lecz coś poszło całkiem nie tak jak powinno czego skutkiem stało się otwarcie bram do nieba i piekła. I tutaj zaczynamy naszą grę, której celem jest uratowanie świata by następnie rozpocząć apokalipsę już zgodnie z planem 😉 Trzonem rozgrywki jest umiejętne kontrolowanie bohaterów posiadających odmienne moce i właściwości:

– świnia głodu – potrafi połykać przedmioty i wypluwać je w innych miejscach, aby np. zbudować most lub aktywować przyciski

– świnia wojny – jest mocno uzbrojona, może strzelać do wrogów lub w inne cele, aby torować sobie drogę

– świnia zarazy – śmierdzi, kiedy wróg dotknie jej zaraźliwej chmury zyskujemy nad nim kontrolę

– świnia śmierci – wyrywa dusze zmarłym, gdy wróg umiera świnia teleportuje się do jego miejsca dopóki ten ma formę ducha.

Kluczem do przejścia każdego z 30 dostępnych poziomów jest takie łączenie właściwości świnek by dostać się w miejsca wcześniej niedostępne. Bardzo ważnym etapem jest sam początek levelu kiedy to powinniśmy zaplanować chociażby część czynności jakie podejmiemy, istotna jest także kolejność ich wykonywania, która przy popełnieniu błędu niekiedy uniemożliwia osiągnięcie celu. Planowanie kilku kolejnych ruchów do przodu sprawia, że gra stanowi całkiem niezłe wyzwanie dla szarych komórek. Aby myślało się chętniej i weselej fabułę zabawnie prowadzą anioł i diabeł, którzy ciągle komentują nasze poczynania. Komiksowa grafika jeszcze bardziej podkreśla prześmiewczy charakter Aporkalypse, którą można ściągnąć zupełnie za darmo. Istnieje również wersja płatna nie wyświetlająca reklam.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app