Kto gra w karty ten ma łeb obdarty? Niekoniecznie, nie musimy przecież od razu grać na pieniądze 😉 Gra w pokera może być równie satysfakcjonująca w zabawie przy użyciu “wirtualnej” kasy. W Android Market aż roi się od różnych karcianek lecz niezwykle ciężko zdecydować się na tą jedyną aplikację której będziemy używać na co dzień. Szukając aplikacji za pomocą której można zmierzyć się z innymi przy stole do pokera zetknąłem się z kilkoma grami. Poniżej ich krótka charakterystyka.


Live Holdem Poker Pro

Niewątpliwie dużą zaletą Live Holdem Poker Pro jest umożliwienie gry w tym samym czasie użytkownikom Facebooka oraz Androida dzięki czemu zawsze znajdziemy nowe osoby do pokera. Podczas rozgrywki możemy także z nimi pogadać w okienku chata. Ciekawą opcją jest także możliwość importu znajomych bezpośrednio z listy naszych kontaktów.
Wchodząc do gry otrzymujemy nieco monet w sam raz na rozpoczęcie zabawy. Jeśli nam się nie będzie wiodło to każdego kolejnego dnia dostaniemy nowe, bezpłatne kredyty. Dodatkowo możemy otrzymać kolejne zapraszając do gry przyjaciół czy też pobierając inną grę studia Dragonfly. Dzięki mikropłatnościom mamy także opcję dokupienia większej paczki monet już za realne pieniądze, ceny zaczynają się od 6 USD.

Live Holdem Poker Pro

Oprawa audiowizualna to tak na prawdę standard. Prezentowany jest nam przejrzysty widok z góry na stół (maksymalnie 5 graczy), avatary grających (można zmienić im m.in. zdjęcie) oraz karty zajmujące centralną część ekranu.
Rozgrywka przebiega sprawnie, nie ma zauważalnych przestojów spowodowanych koniecznością łączenia się z internetem.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app


VIP Poker

W VIP Poker już na starcie otrzymujemy 100 000, podobnie jak w innych aplikacjach w każdym kolejnym dniu dostajemy darmowe żetony. Ilość grających z pewnością jest znacznie mniejsza niż w Live Holdem Poker Pro lecz i tak nie ma na co narzekać gdyż gra oferuje rozgrywkę między urządzeniami z iOS oraz Androidem. VIP Poker również oferuje możliwość zakupu pakietu kredytów za realne pieniądze, tutaj najtańsza paczka to wydatek 0,99 USD.

VIP Poker

Oprawa gry jest wyraźnie słabsza i jakby nie patrzeć nieco odstaje od konkurencyjnych produkcji. Najgorsze wrażenie robią rozmazane obrazki avatarów. Kiepsko też wyglądają niektóre z przycisków i suwaków – są to zwykłe systemowe buttony.
Brakuje także turniejów, jest tylko opcja Play Now. Lecz za to przy jednym stole może zasiąść aż 9 graczy.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app


Poker – Heads Up Texas Holdem

Ta aplikacja jest nieco inna niż poprzednie gry. Poker – Heads Up Texas Holdem nie umożliwia gry z innymi fanami pokera lecz jedynie zabawę ze sztuczną inteligencją, komputerowym przeciwnikiem. Do wyboru mamy 3 odmiany Texas Holdem – limit, pot limit oraz no limit. Gra może posłużyć głównie do treningu przed właściwym wyzwaniem jakim jest potyczka z “żywym” przeciwnikiem.
Rozgrywkę zaczynamy od wyboru poziomu trudności – nowicjusz, zaawansowany lub ekspert. Z tym związane jest pewne nieudogodnienie, jeśli chcielibyśmy zmienić stopnień trudności rozgrywki na inny to można to wykonać jedynie poprzez… wyczyszczenie danych aplikacji Poker – Heads Up Texas Holdem które znajdziemy na liście programów w ustawieniach naszego systemu. Cóż, gra jest jeszcze w trakcie produkcji… Zresztą widać to także po wszelkich klikalnych przyciskach – tutaj także ujrzymy te prosto z systemu Android.

Poker Heads Up Texas Holdem

Wydobywające się z głośnika dźwięki to także standardowy klik jaki mamy ustawiony w naszym telefonie. Oprawa graficznie – zdecydowanie najsłabsza spośród wszystkich prezentowanych tu gier.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app


Poker KinG Pro-Texas Holdem

Aplikacja posiada dość przydatną, przynajmniej na początku zabawy z pokerem, opcję – automatycznie rozpoznaje czy mamy w ręce jakiś układ. Dla nowicjuszy jak znalazł! Kolejną z możliwości, której próżno szukać u konkurencji jest przycisk dzięki któremu możemy zrobić zrzut ekranu, ot taki może nieco zbędny bajer.
W rozgrywce uczestniczy 5 graczy, którzy podobnie jak w innych produkcjach symbolizowani są avatarami. Te możemy dowolnie zmieniać, dokupować do nich “gadżety” w postaci np. kufla piwa widocznego przy naszym zdjęciu. Podczas zabawy także możemy pogadać poprzez wbudowany chat, czy dodać nieznajomych do listy przyjaciół.

Poker KinG Pro Texas Holdem

Jeśli tylko zabraknie nam żetonów możemy je dokupić za prawdziwe pieniądze (najtańsza paczka to 2,99 USD) lub dostać za pobranie jednej z kilkudziesięciu gier tego dewelopera. Dodatkową kasę możemy uzyskać również za zaproszenie do gry znajomych. Dość zastanawiające jest to, że oprawa graficzna jak i dźwiękowa jest bardzo podobna to tej z Zynga Poker… Ciekawe kto od kogo kopiował pomysły 😉

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Muszę przyznać, że najlepiej grało mi się za pomocą Poker KinG Pro-Texas Holdem, właśnie ta aplikacja zostanie u mnie w telefonie na dłużej 🙂 Czy może znacie jeszcze inne, ciekawsze pokery na Androida?