Wrocławskie studio Mobile Wings tym razem zabrało się za przeniesienie na platformy mobilne z Androidem i iOS dość ciekawej gry… planszowej pod tytułem Kingpin. Oto jak grę opisuje deweloper:

To popularna, strategiczna gra planszowa. Od dzisiaj mogą w nią grać posiadacze urządzeń z systemem iOS i Android. Strzelaniny, zabójstwa, rozboje – wokół takich zdarzeń kształtuje się atmosfera miasta, w którym ścierają się trzy mafie. Nieustanna walka o wpływy toczy się między skłóconymi rodzinami mafijnymi. Przywództwo może należeć tylko do jednej grupy, dlatego gracz musi stanąć po którejś ze stron i wiernie ją wspierać. Członkowie mafii mają różne umiejętności, przydatne w bezpośredniej konfrontacji z wrogiem. Zadaniem gracza jest pokonanie przeciwnika, trudność polega na doborze odpowiedniej taktyki. Interesująca jest także sama szata graficzna gry, bazująca na estetyce komiksu. Są różne metody zwycięstwa, ale Kingpin może być tylko jeden!

Tutaj należy się małe sprostowanie gdyż gra jednak nie została jeszcze wydana ze względu na problemy napotkane w procesie dewelopingu. Mobile Wings twierdzi, że gra zadebiutuje na smartfonach w marcu tego roku. Jak myślicie czy tego typu gry sprawdzą się na urządzeniach z ekranem dotykowym? Gorąco zachęcam do obejrzenia trailera!