• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Wiele nowych gier nieudolnie kopiuje pomysły z tych najbardziej udanych produkcji niestety nie dodając żadnych nowości. Inaczej jest z Nano Panda, gdzie można odnaleźć powiew świeżości w gatunku gier logicznych z zaawansowaną fizyką.

Motywem przewodnim gry jest walka zmniejszonych do mikroskopijnych rozmiarów pand z przerażającymi atomami. Zwierzaki jednak nie są bezbronne. Pandy posiadają niezwykłą magnetyczną moc dzięki czemu mogą się nawzajem przyciągać jak i odpychać. Właśnie tą właściwość musimy wykorzystać w kilkudziesięciu łamigłówkach w jakie przyjdzie nam zagrać. Całą grę podzielono na kilka większych etapów takich jak Enter the Room, Pandamonium, Nanotech czy Bamboozled. Kolejne rozdziały odblokowujemy poprzez zbieranie gwiazdek rozsianych na każdym z poziomów gdzie naszym głównym celem jest zniszczenie wrogich atomów. By do nich dotrzeć musimy w umiejętny sposób oddziaływać między pandami, by te mimo początkowo bezwładnego ruchu zaczęły wykorzystywać swoje magnetyczne moce. Oprócz zwierzaków możemy także zmieniać położenie platform czy innych mechanizmów, co pozwoli nam dotrzeć do wcześniej niedostępnych miejsc.

Oprawa audiowizualna gry jest niezwykle kolorowa wręcz cukierkowa co trzeba przyznać idealnie maskuje wymagające łamigłówki 😉 Pandy zmniejszone do rozmiarów atomów także mają całkiem niezły design. Co ciekawe każde dotknięcie ekranu w menu uwalnia spod naszego palca kilka naszych małych bohaterów. Polecam wypróbować chociażby darmową wersję, która to jestem pewien skłoni was do zakupu pełnej gry kosztującej niecałe 3zł.


logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app