• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Plants vs Zombies jeszcze nie zadebiutowało w Android Market ale my już gramy! Konwersja z iOS tej niezwykle popularnej gry tower defense za niecałe 2 tygodnie będzie dostępna dla każdego. Nie marnujcie czasu, przeczytajcie naszą recenzję i oceńcie sami czy rzeczywiście jest na co czekać.

Po uruchomieniu gry wita nas menu główne gdzie tworzymy swój profil, możemy sprawdzić jakie osiągnięcia są jeszcze do zdobycia, zerknąć do ‘pomocy’ (sami zobaczcie dlaczego napisałem to w cudzysłowiu), pogrzebać w opcjach by w końcu rozpocząć szybką grę lub przygodę.

Kampania trzeba przyznać, że jest niesamowicie długa bo zawiera aż 50 poziomów i obfituje w wiele przerywników, które to co jakiś czas zmieniają Plants vs Zombies z klasycznego tower defense w coraz to inne gatunki gier. Całkiem przyjemny patent, dzięki któremu gra się tak szybko nie nudzi. Przez większą część gry będziemy bronić naszego domu przed atakiem zombie, które to wleką się przez nasz wypielęgnowany, wymuskany trawnik. Atak coraz to nowych zombie w łącznej ilości 26 typów odpieramy poprzez sadzenie odpowiednich roślin o unikalnych właściwościach. Każdy z 49 gatunków roślinek pozwala na obronę przed zombiakami na swój własny sposób. Jedne z nich strzelają pociskami, kolejne pozwalają na blokowanie przejścia maszkarom, inne na ich zamrażanie czy też połykanie w całości. Na prawdę jest w czym wybierać, a dopasowanie roślin do własnej taktyki nie stanowi najmniejszego problemu ale trzeba pamiętać o małej przeszkodzie jaką jest energia w postaci słoneczek. To właśnie one pełnią rolę tutejszej waluty dzięki której możemy sadzić coraz to lepsze rośliny. Słoneczka zbieramy gry pojawiają się w ogródku lub nad wyhodowanymi przez nas słonecznikami 😉

Oprawa graficzna jak i muzyka stoją na wysokim poziomie do czego zdążyło nas już przyzwyczaić PopCap. Sugestywne pochrząkiwania i jęki zombiaków brzmią nad wyraz efektownie. Zresztą sami sprawdźcie na poniższym filmiku umiejętności ‘wokalne’ bohaterów gry 😉

Słowem podsumowania myślę, że każdy powinien się bez względu na cenę zainteresować się Plants vs Zombies gdyż z pewnością jest to gra z najwyższej półki zarówno pod względem rozgrywki, jej długości czy oprawy audiowizualnej. Na prawdę warto!