• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Kosmici podobnie jak i zombie są często eksploatowani we wszelkiego rodzaju grach. A co powiecie na Angry Birds z kosmitami? The Marbians to po części klon słynnej gry z ptaszyskami w roli głównej. Czy gra jest lepsza od pierwowzoru? O tym przeczytacie w poniższym tekście.

The Marbians przenosi nas kilkadziesiąt lat wstecz do niezwykłych wydarzeń z Roswell z roku 1947. Wtedy to kosmici przez przypadek lądują latającym spodkiem prosto w naszym pokoju. I tu zaczyna się właściwa rozgrywka, której głównym celem jest przeprowadzenie przedstawicieli obcej rasy do ich statku i odesłanie z powrotem do domu. Na przestrzeni aż 72 poziomów będziemy w taki sposób odbijać kosmitami zamkniętymi w szklane kule by ci zbierając po drodze kamienie dotarli bezpiecznie do swojego ufo. Gromadzenie kosmicznych kamieni jest niezwykle istotne gdyż tylko tak odblokujemy kolejne pudełka z nowymi łamigłówkami.

Kolejne z poziomów dodają coraz to nowe elementy utrudniające poruszanie się – olej, klej, teleporty, przyciski, magnesy i inne. Już połączenie kilku z utrudniaczy wymaga planowania kolejnych ruchów, a te są mocno ograniczone – każdy z kosmitów może być wystrzelony tylko jednokrotnie. Jakby nie patrzeć dla fanów łamigłówek gra się nadaje idealnie 🙂

Warto nieco wspomnieć o oprawie audiowizualnej, która to podobnie jak i fabuła przenosi nas w okres u schyłku lat 40-tych XX wieku. Porozrzucane po pokoju (czytaj kolejnych levelach) zabawki, sprzęty czy książki są stylizowane na przedmioty z tamtych lat. Idealnie z tym współgra muzyka oraz dźwięki np. trzeszczącego radia.

Trzeba przyznać, że twórcy dość sprytnie wykorzystali udostępnioną przez Google funkcję In-App – dostępna w Markecie gra jest darmowa, lecz gdy ukończymy pierwsze 6 leveli otrzymamy komunikat z pytaniem czy chcemy zapłacić za kolejne poziomy. Na szczęście gra kosztuje około 3zł co za tak dużą ilość poziomów jest jak najbardziej dobrą ceną. Zdecydowanie warto skusić się na pełną wersję The Marbians, która to zmusi wasze szare komórki do myślenia z każdym nowym poziomem gry. Polecam!

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app