• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

They Need To Be Fed to platformówka, która wymaga od gracza refleksu, pomyślunku i szybkiego podejmowania odpowiednich decyzji. Wydało ją studio YoYo Games Ltd, znane z niezłego Mr Karoshi.

Czy warto wydać na tą grę nieco ponad 3 złote? Pewnie tak, ale lepiej ściągnąć ją z GetJar.com całkowicie za darmo! Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.

W They Need To Be Fed przyjdzie nam sterować małym, czarnym ludkiem, który musi przeskakiwać pomiędzy różnego rodzaju platformami, po to by… nakarmić sobą stwora na końcu planszy. Tak, właśnie stąd tytuł – oni muszą być nakarmieni, a niestety posiłkiem jesteśmy my.

Pierwsze skrzypce w grze odgrywa grawitacja. Człowieczkiem sterujemy za pomocą dwóch strzałek kierunkowych i przycisku skoku. Odrywając się od jednej platformy przeskakujemy na drugą. Każda z platform ma własną grawitację, dlatego jeśli zbliżymy się do jakiejś powierzchni zostajemy odwróceni odpowiednio w jej kierunku i lądujemy na niej na nogach. Platformy w grze są bardzo różnorodne. Niektóre się zaczynają obracać jeśli na nich staniemy, niektóre działają jak równia pochyła. Pojawiają się też bąble unoszące nas w górę czy też takie elementy, które szybko znikają, gdy na nich wylądujemy.

Żeby było jeszcze trudniej twórcy umieścili na planszach różnego rodzaju przeszkadzajki. Są tu wyrzutnie rakiet, które chcą nas zabić, mordercze lasery, kolce, itp.

Cały urok They Need To Be Fed polega na sprytnym łączeniu elementów platformówki i zręcznościówki z zabawą polegającą na szybkim podejmowaniu (najlepiej trafnych) decyzji. Sterując ludkiem musimy szybko przeskakiwać z jednej na drugą platformę, wybierać odpowiedni kierunek ruchu i myśleć z wyprzedzeniem nad kolejnym skokiem. Na szczęście, gdy giniemy odradzamy się w punktach kontrolnych i właściwie nie ma za to żadnych kar.

W grze zbieramy kryształy, których może być od 1 do 3 na planszy. Żeby wymaksować grę, trzeba się trochę napocić, ale ogólnie poziom trudności nie jest zbyt wygórowany. Wszystkie kilkadziesiąt plansz, przygotowanych przez twórców, można przejść na upartego na jedno posiedzenie. Autorzy co jakiś czas dodają kolejne poziomy, więc od czasu do czasu jest powód, aby do gry wrócić.

They Need To Be Fed wygląda i brzmi przyzwoicie. Styl graficzny przypadł mi do gustu, najważniejsze jednak, że cała fizyka gry jest odpowiednio przygotowana, a sterowanie pozwala na precyzyjne kierowanie naszym bohaterem.

Jak wspominałem na początku grę można ściągnąć za darmo z GetJar, albo wydać 3zł w Google Play. Zachęcam do pobrania. Dobry wypełniacz czasu do autobusu, niestety tylko na jeden kurs.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app