• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Where’s My Water? to gra logiczna od Disneya oparta na fizyce pokroju Angry Birds. Tak, wiem, że Disney kojarzy się z jakimiś infantylnymi mini gierkami dla dzieci. Niech was to jednak nie zmyli – Where’s My Water? to jedna z najlepszych gier jakie są dostępne w Google Play.

Historyjka

Warstwę fabularną gry można spokojnie pominąć, ale istnieje i z dziennikarskiego obowiązku ją przedstawiam. Naszym bohaterem jest aligator Swampy, który różni się od swoich braci. Zamiast psuć i żreć wszystko w zasięgu wzroku, jest przyjacielski i miły. Niestety, jak to bywa, nie jest lubiany przez innych. Złośliwe aligatory zepsuły jego układ kanalizacyjny, dlatego biedak nie może się wykąpać.

Naszym zadaniem będzie doprowadzenie wody do jego wanny i sprawienie żeby się uśmiechnął 🙂

Ale to nie koniec! Gra jest wciąż intensywnie rozwijana przez twórców, którzy dosyć niedawno wprowadzili dodatkowe kilkadziesiąt plansz i osobną historię innego aligatora Cranky’iego. Ten najohydniejszy z aligatorskiej szajki jegomość nie cierpi jeść warzyw. A wszystkie kawałki padliny, które miał na stanie, pokryły się warstwą zielonych alg. Naszym zadaniem będzie się ich pozbyć za pomocą zanieczyszczonej żrącej wody. Prawda, że miła odmiana?

Gdzie moja woda? Do jasnej ciasnej!

Na każdej planszy widzimy układ rur położonych głęboko pod ziemią i łazienkę algiatora, do której musimy podprowadzić wodę. Woda niestety zwykle znajduje się na samej górze, na powierzchni i zwykle jest jej bardzo mało. Ważne, żeby jak najmniej uciekło nam podczas przedzierania się przez ziemię.

Za pomocą palca drążymy dziury w ziemi – innymi słowy rysujemy, gdzie zrobić dziurę w ziemi, tak żeby woda spłynęła w odpowiednim kierunku. Na początku zadania nie są trudne. Wystarczy chwilka na rozkminienie, gdzie zrobić wyrwę w gruncie, żeby woda płynęła tak jak chcemy. Ale już od drugiego rozdziału zaczyna być trudniej i ciekawiej. Twórcy naprawdę bardzo urozmaicili zabawę i za to należą się im wielkie brawa.

Mamy więc różne rodzaje cieczy: oprócz wody, żrący kwas, który samoczynnie drąży glebę oraz zanieczyszczoną wodę, która po zmieszaniu ze zwykłą zwiększa swoją objętość. Gdy któraś z tych cieczy wpadnie do wanny Swampy’iego, źle się to dla niego kończy. Na planszach mamy różnorodne systemy przekładek, które aktywujemy przepuszczając wodę w odpowiedni sposób. Różne platformy oraz rośliny, które gdy je podlewamy rosną i mogą zatrzymać przepływ wody. Kombinacji jest naprawdę mnóstwo i można by je długo wymieniać. Każda plansza to praktycznie coś nowego. Nie ma szansy żeby z tą grą się nudzić.

Dodatkowo, na każdej planszy mamy 3 gumowe kaczki. Gdy przelejemy przez nie pewną ilość wody wędrują do naszej kolekcji, a my otrzymujemy więcej punktów. Autorzy wprowadzili też różne znajdźki, które zakryte są grubą warstwą ziemi – możemy je kolekcjonować i odblokowywać ukryte poziomy!

Kolejne brawa dla Disneya za to, że ciągle rozwija tą produkcję. Where’s My Water? to nie żadna popierdółka na 2 godziny. Mamy 160 plansz do przejścia + dodatkowe poświęcone Cranky’iemu. Gdy już zainstalujecie sobie ją na telefonie bądźcie pewni, że będzie wam towarzyszyć w domu i w podróży (tramwajem, pociągiem, tudzież autobusem).

Where’s My Water? prezentuje się na dobrym poziomie. Fizyka wody jest wykonana ładnie, chociaż jej wygląd nie przebija tego co w recenzowanym ostatnio Sprinkle. Widać, że wodę tworzą osobne, dość duże cząsteczki. Dźwięki są przyjemne dla ucha i nie przyprawiają o dreszcze, nawet po 160 levelach.

Ojciec grać?!

Tak, jak najbardziej! Where’s My Water? to kawał porządnej gry logicznej, który starcza na długo. Za każdym razem coś nowego sprawia, że nie można się z aligatorem nudzić. W Google Play znajduje się demo gry, więc oczywiście warto najpierw przetestować samemu. Where’s My Water? nie jest jednak drogie – to jedno z najlepszych 3 zł wydanych w życiu 🙂

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app