Na tegorocznym Tokyo Game Show oprócz prezentacji wielu gier na konsole stacjonarne zostało zapowiedzianych całkiem niespodziewanie kilka tytułów na wiodące platformy mobilne  Android i iOS. Z pewnością może cieszyć fakt, że wielcy tej branży jak Square Enix czy Epic Games zaczynają zauważać potencjał tkwiący w grach na smartfony. Poniżej pierwsze informacje o nadchodzących produkcjach.

El Shaddai: Ascension of the Metatron

Inspiracją do stworzenia El Shaddai była Księga Henocha, która to nie znalazła się w kanonie biblijnym. Co zawiera owa księga? Przede wszystkim znajdziemy tam wizje nadejścia sądu ostatecznego a także historie o upadłych aniołach interesujących się ziemskimi kobietami. Właśnie te dość kontrowersyjne tematy porusza gra tworzona pod czujnym okiem Sawaki Takeyasu, który to wcześniej wsławił się projektami postaci w Okami oraz Devil May Cry. Jeszcze nie znamy zbyt wielu informacji na temat mobilnej odsłony El Shaddai lecz już teraz zapowiedziano, że grafika z 3D jakie można podziwiać np. na PlayStation3 zostanie spłaszczona do dwóch wymiarów. Potwierdzono również, że gra zostanie zoptymalizowana pod kątem sterowania dla telefonu Xperia Play, co z pewnością zaowocuje także czasową wyłącznością El Shaddai dla tego smartfona. Co więcej? Przede wszystkim pierwsze screeny wprost z Famitsu oraz by przybliżyć tytuł – trailer z gry z ‘dużych’ konsol.


 

Final Fantasy: Legends

Gigant znany z typowo japońskich gier RPG – Square Enix zapowiedział na 2012r. Final Fantasy: Legends. Wcześniej wydana na telefony jako gra Java, teraz ma pojawić się zarówno na iOS oraz na Androida. Czego możemy się spodziewać po tej odsłonie Final Fantasy? Przede wszystkim do bólu klasycznego jRPG w 16-bitowej oprawie. Pierwotnie Final Fantasy: Legends zostało wydane w Japonii w kilku rozdziałach lecz miejmy nadzieję, że Square Enix nie wpadnie drugi raz na taki pomysł dystrybucji swojej gry. Niestety nie wspomniano o chociażby przybliżonej dacie wydania gry w Europie i USA.

 

Demon’s Score

Z kolei Epic Games zapowiedziało o dziwo nie kolejną strzelankę lecz karciankę z elementami RPG! Bez obawy –  w grze macza palce także Square Enix więc możemy być spokojni o rolplejową część gry. Demon’s Score będzie hulało na Unreal Engine 3, który to z pewnością zapewni grafikę na najwyższym poziomie. Twórcy zapowiadają, że za stworzenie kart będzie odpowiedzialnych aż 50-ciu znanych ilustratorów. Gra zostanie wydana już w przyszłym roku na Androida i iOS. Poniżej pierwszy screen.