• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Większość gier wydawanych przy okazji premiery filmów to niestety zwykłe crapy. Captain America jest jednak chlubnym wyjątkiem od tej reguły, co zawdzięcza przede wszystkim dość rozbudowanej, urozmaiconej rozgrywce.

Fabuła gry przenosi nas w czasy II Wojny Światowej, kiedy to Kapitan Ameryka podczas jednej z misji ma za zadanie uratować 3 komandosów znajdujących się za linią wroga. Wydawałoby się, że to samobójcza wyprawa lecz dzięki specjalnym umiejętnościom naszego superbohatera sprawnie przebijamy się przez kolejne zastępy wrogów. Z tymi walczymy rzucając niezniszczalną tarczą Kapitana, wykonując kilka różnych combosów czy po prostu taranując ich naszym orężem. Wszystko to wykonujemy tak na prawdę ciągle biegnąc. Rewelacyjnie udało się twórcom zrobić płynne przejścia między kolejnymi ruchami Kapitana – czy to skacząc, robiąc wślizg czy odbijając się od ściany, momentalnie i efektownie przechodzimy do ataku przeciwnika.

Kolejnym elementem gry, który mi się spodobał jest stopniowy rozwój mocy Kapitana Ameryki. Co jakiś czas dostajemy nowy combos, czy umiejętność, która to pozwala nam walczyć jeszcze skuteczniej. Dzięki temu czujemy, że jesteśmy coraz silniejsi, na więcej możemy sobie pozwolić. Wracając do poruszania warto wspomnieć, że ciągle biegamy w płaszczyźnie dwuwymiarowej co pozwoliło na implementację elementów platformowych znanych m.in. z Prince of Persia – skok po odbiciu się od ściany, przeskoki między tyczkami czy bieganie po ścianach. Słowem podsumowania rozgrywka jest nadmiar rozbudowana i z pewnością może się podobać. Dodatkowo podczas przechodzenia kolejnych poziomów zbieramy znajdźki za które to odblokowujemy różne kostiumy dla naszego superbohatera oraz okładki jego komiksów sprzed kilkudziesięciu lat.

Oprawa graficzna Captain America jest po prostu przeciętna (jednak w ruchu prezentuje się lepiej niż na zamieszczonych screenach), zarówno pod kątem technicznym (tekstury są średniej jakości) jak i artystycznym – ciągle powtarzające się podobne elementy otoczenia. Wszystkie 24 poziomy gry podzielone zostały tylko na 3 większe etapy (Battlefield, Factory, Bomber) niestety każdy z leveli danego otoczenia wygląda po prostu podobnie. Co innego można powiedzieć o cut-scenkach. Tych obejrzymy łącznie tylko 4 ale za to są przepięknie wykonane, kadry są wyjęte niczym z komiksu.

Czy można Captain America polecić każdemu maniakowi gier na Androida? Z pewnością mimo średniej oprawy graficznej gra zapewni kilka godzin rozgrywki stojącej na na prawdę wysokim poziomie. Fanów uniwersum Marvela zachęcać nie muszę bo pewnie już grę zakupili 😉 Jeśli jednak nie jarasz się komiksami to wiedz, że mimo drobnych wad Captain America jest jedną z najlepszych gier o superbohaterach na platformy mobilne.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app