• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Nieskomplikowana lecz wciągająca rozgrywka, prosta a zarazem efektowna grafika, gwiazdek do zebrania od groma. Tak po krótce można opisać najnowszą grę Gamevil jaką jest Kami Retro. Zobacz czym jeszcze potrafi zaskoczyć ta platformówka w starym stylu.

Kami Retro jest typowym zabijaczem czasu, który po prostu nie pozwala oderwać się od ekranu telefonu. Syndrom przechodzenia tego ‘ostatniego poziomu’ jest tu jak najbardziej obecny. Chwała twórcom, że czeka na nas ponad 60 poziomów w 5 zróżnicowanych sceneriach takich jak wesołe miasteczko, dyskoteka czy pełne zieleni tereny wiejskie. Każdy z dużych etapów to coraz to nowe elementy wzbogacające rozgrywkę takie jak trampoliny czy wiatraki przenoszące na dalsze odległości. A wszystko to by byle dotrzeć do czerwonych drzwi, które są przepustką do kolejnego poziomu. Aby nie było tak prosto po drodze musimy zbierać gwiazdki, dzięki którym odblokujemy kolejny etap przygody. Ta mimo swoich platformówkowych korzeni ma też coś z gry logicznej gdyż niekiedy musimy odpowiednio rozmieścić trampoliny by ominąć czyhające na nas niebezpieczeństwa. Jedyną nowością, której nie jestem w stanie pojąć to wypuszczanie ze startowych drzwi kolejnej postaci naszego bohatera podczas gdy pierwotna postać jeszcze nie dobiegła do końca levelu. Czemu to służy? Chyba to po prostu nowa forma skomplikowania rozgrywki…

Oprawa graficzna jest małym arcydziełem. Połączenie rozpikselowanej oprawy z grafiką 3D udało się wyśmienicie i cieszy oko na każdym z dostępnych poziomów. A do tego wszystko jest mega płynnie animowane. Podobnie jak grafika tak i oprawa dźwiękowa to niejako powrót do przeszłości ale w nowoczesnych aranżacjach dzięki czemu melodyjki i poszczególne dźwięki nie są tak piskliwe jak niegdyś 😉 Kami Retro z czystym sumieniem mogę polecić każdemu fanowi platformówek tym bardziej, że gra jest dostępna bezpłatnie.


logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app