• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Od bardzo dawna nie widziałem żadnej oryginalnej, nietypowej pod kątem rozgrywki platformówki. Wszędzie ciągle te same, oklepane schematy… Trzeba przyznać, że Maddening nie idzie na łatwiznę i prezentuje całkiem nowe podejście do tematu platformówek. Czy lepsze? Przeczytacie poniżej.

Oryginalność Maddening tyczy się przede wszystkim środowiska w którym się poruszamy. Ciężko nawet jednoznacznie stwierdzić gdzie znajduje się nasz bohater, najprościej rzecz ujmując jest to sfera w której centrum znajduje się wirujący ‘rdzeń’ a na okręgach powyżej niej znajdują się platformy po których biegniemy. Brzmi to wszystko niezwykle skomplikowanie więc myślę, że warto rzucić okiem na filmik z rozgrywki, który wszystko wyjaśni 😉

Naszym głównym celem jest ucieczka przed zbliżającą się z lewej strony w naszym kierunku czerwoną ścianą, która przy zetknięciu z naszym bohaterem kończy jego żywot. Celem naszej ucieczki jest przebiegnięcie całego dystansu po drodze skacząc po pojawiających się platformach, odbijając się od skoczni czy omijając kolce. Jak widać na screenach oprawa jest aż do bólu minimalistyczna lecz w połączeniu z nieco psychodeliczną muzyczką techno (która jednak wpada w ucho) całkiem nieźle się komponuje i stanowi zgrabne połączenie. Dostępne w płatnej wersji 50 plansz z 5 poziomami trudności do wyboru z pewnością starczy na całkiem długo. W wersji Lite możemy pograć na 10 levelach tej platformówki.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app