• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Roboto jest platformówką, która zachwyca z każdą kolejną minutą gry. Genialna grafika, rozbudowana rozgrywka – wszystko to sprawia, że ta mała wielka gra skutecznie zaciera różnice między produkcjami na platformy mobilne a stacjonarnymi konsolami. Z pewnością Roboto jest tym tytułem, który zmieni na lepsze postrzeganie gier wydawanych na smartfony.

Zacznijmy od fabuły – tą napędza poszukiwanie przez naszego robota-bohatera tajemniczej robo-dziewczyny. To właśnie za nią gonimy po całej galaktyce. Czy przygoda zakończy się happy end’em? Ten sekret już musicie odkryć sami 😉

Podczas naszej wyprawy przez 30 poziomów odwiedzimy 3 główne lokacje: miasto, port kosmiczny i złomowisko statków kosmicznych. Rozgrywka na większości z leveli to zbieranie kul energii, trybów (zwiększają ilość zdobytych punktów) oraz nakrętek, które to pełnią rolę waluty. Jak na platformówkę przystało mamy tu masę skakania a nawet szybowania na naszej kosmicznej deskorolce, która to zużywa gromadzone przez nas kule energii. W między czasie postrzelamy również do innych mniejszych lub większych robotów. Arsenał dostępnych broni jakie możemy zakupić jest całkiem spory jak na tego typu grę – dostaniemy do dyspozycji 5 różnorodnych broni jak shotgun, laser, bazooka czy inne. Aby jeszcze bardziej urozmaicić rozgrywkę autorzy pokusili się o fragmenty poziomów gdzie zostaje odwrócona grawitacja, wtedy to pośmigamy do góry nogami. Warto wspomnieć jeszcze, że nasz robocik zmierzy się z monstrualnymi bossami, walcząc z nimi musimy przeważnie unikać ich ataków i w między czasie odkryć sposób na ich pokonanie. Gdyby zabawy było nam jeszcze mało – w naszym Skate Parku mamy dostęp do sklepu z ulepszeniami oraz kilku mini-gierek.

Oprócz rozbudowanej i urozmaiconej rozgrywki grę na tle innych wyróżnia fenomenalna oprawa graficzna. Na chwilę obecną niewątpliwie jest to najładniejsza gra na Androida, co widać na każdym z poziomów Roboto. Wszystkie obiekty są niezwykle szczegółowe, na drugim planie w oddali zawsze coś się dzieje co sprawia, że wykreowany świat po prostu żyje. Animacje postaci podobnie jak i pozostałe elementy oprawy audiowizualnej stoją na najwyższym poziomie. Wszystko to jednak okupione zostało nieco sporymi wymaganiami – wg autorów procesor 1 GHz to absolutne minimum.

Gorąco zachęcam do zakupu Roboto, gdyż niewątpliwie warto wydać na tą grę każdą złotówkę. Zdecydowanie warto kupić Roboto przed 8 sierpnia ponieważ cena wedle zapowiedzi niestety ma wzrosnąć.


logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app