Jeśli zastanawiałeś się do czego można jeszcze wykorzystać swój telefon z Androidem polecam pobrać aplikację AIWI, która to przemieni go w… kontroler ruchu niczym z konsoli Wii. Już nigdy granie w tenisa czy golfa na monitorze komputera nie będzie tak wygodne i przyjemne! Zobaczcie sami jak to działa.

Pierwsze czynności jakie musimy wykonać by pograć to:

  • pobranie aplikacji dla PC z http://www.aiwi-game.com/enu/main/download.php
  • pobranie aplikacji na nasz telefon z Android Market
  • instalacja aplikacji na urządzeniach.

Po instalacji uruchamiamy AIWI na komputerze (obsługiwane systemy to Windows XP, Vista, 7), rejestrujemy się w serwisie. Następnie odpalamy aplikację na telefonie, która łączy się z komputerem przez wifi. Po chwili oczekiwania ekran dotykowy zaczyna działać jak touchpad w laptopie. Co ciekawe mamy do dyspozycji oba przyciski myszy oraz ekranową klawiaturę. Już teraz poruszając paluchem po ekranie możemy przejąć całkowitą kontrolę nad komputerem 🙂 Magia AIWI już działa.

Przejdźmy do gier. W chwili obecnej bezpłatnie dostępnych jest kilka tytułów np. China 2008, Crazy Penguin Catapult, Jet Ski Racing i inne. Powyższe gierki uruchamiają się w serwisie Miniclip a my sterujemy naszym telefonem. W zależności od typu rozgrywki gra wymaga czy to szybkiego machania czy przechylania telefonu zupełnie jak ma to miejsce w typowych dla konsol kontrolerach ruchu i sprawia na prawdę sporo frajdy! Lecz gdy nam będzie za mało mamy możliwość kupna innych, zazwyczaj bardziej rozbudowanych gier a wśród nich hity takie jak Need for Speed: Shift, Pro Evolution Soccer 2010, Street Fighter IV, Tiger Woods PGA Tour 2008 czy Virtua Tennis 2009. Jest w czym wybierać.

Oprócz gier można dla AIWI znaleźć wiele innych zastosowań – czy to do zdalnej obsługi Power Pointa podczas prezentacji czy jako pilot do naszego Media PC stojącego pod telewizorem. Możliwości jest wiele a wystarczy jedynie kilka minut by cieszyć się nowatorskim AIWI. Gorąco polecam wypróbować aplikację by przekonać się na własnej skórze jak to działa. Na prawdę warto!

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app