Pewnie wiele osób chciało by legalnie kupować gry w Android Markecie, ale hamuje ich Google Wallet (czy też Checkout), który w obecnym stanie obsługuje tylko karty kredytowe. Dla tych osób jest ten mini-poradnik, wystarczy że masz konto osobiste i 15 minut wolnego czasu 🙂

Pierwszym krokiem jest udanie się na allegro.pl, wpisanie karty “prepaid” i wybranie kategorii “pozostałe”. Ukażą nam się karty internetowe BZWBK. Nie musimy być klientem tego banku, aby korzystać z tej usługi. Jedna z kart kosztuje 1 zł i jest to “karta internetowa w postaci PDF”. Kupujemy kartę poprzez portal aukcyjny, dokonujemy przelewu 1zł z naszego konta bankowego i czekamy kilka minut, aż na naszą skrzynkę pocztową przyjdzie PDF wraz z instrukcją co dalej.

Dalej jest równie łatwo. Rejestrujemy się na portalu http://prepaid.bzwbk.pl/, podajemy dane karty z PDFa i gotowe – mamy wirtualną kartę kredytową. Teraz możemy na techniczne konto e-karty przelać środki ze swojego konta bankowego.

Kolejnym krokiem jest powiązanie e-karty z Google Wallet. W tym celu logujemy się na Google Wallet za pomocą swojego loginu z Gmaila i podajemy wszystkie dane e-karty w formularzu. GOTOWE!

W tym momencie możemy kupować płatne gry z Android Marketu.