Dosłownie przed chwilą została zaktualizowana strona baldursgate.com gdzie zamiast zegara odliczającego czas pojawiły się nowe informacje odnośnie Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Odświeżona i napakowana licznymi dodatkami wersja gry zostanie wydana na kilka platform – tablety z Androidem, iPady oraz komputery PC i Mac. Poszczególne wersje będą się między sobą nieco różniły ale my skupmy się w tej chwili na tym co ma oferować Baldur’s Gate: Enhanced Edition, które pojawi się na Androidach.

Baldurs Gate Enhanced Edition
Gra oprócz podstawowej przygody i dodatku Opowieści z Wybrzeża Mieczy zostanie wzbogacona o zupełnie nową przygodę The Black Pits. Nowością jest także trójka bohaterów: Dorn II-Khan, Neera the Wild Mage oraz Rasaad yn Bashir. Za dwóch pierwszych niestety będziemy musieli dodatkowo zapłacić poprzez wbudowane w grę mikropłatności, jednak dzięki temu wersja mobilna Baldur’s Gate będzie tańsza od tej na komputery PC i Mac. Przewidywana cena tej gry RPG to około 9,99 USD co jest kwotą o połowę niższą niż komputerowa wersja gry. Za pomocą mikropłatności będziemy mogli także dokupić opcjonalne zestawy głosów czy portretów.

Baldurs Gate Enhanced Edition

Wisienką na torcie jest to, że wersja gry na tablety z Androidem umożliwi rozgrywkę w multiplayerze między pozostałymi platformami – PC oraz Mac. Co ciekawe przy wersji gry na iPady wyszczególniono jedynie wsparcie dla Gamecenter lecz miejmy nadzieję, że posiadaczy iOS także spotkamy podczas zabawy w sieci.

Baldurs Gate Enhanced Edition

Baldur’s Gate: Enhanced Edition na PC, Mac oraz iPadach pojawi się we wrześniu 2012r. Niestety nawet przybliżona data premiery gry na Androidach nie została jeszcze podana. Zdecydowanie jest na co czekać!

PS. Zdjęcia prezentują grę uruchomioną na iPadach