• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Jednym z największych pozytywnych zaskoczeń w Android Market jest dla mnie DJ Rivals. Mimo połączenia całkowicie nie pasujących do siebie gatunków gier jak RPG, gra muzyczna (w stylu Guitar Hero) czy MMO wszystko o dziwo ‘trybi’ i gra się w to rewelacyjnie!

Motywem przewodnim całej gry jest walka DJ-ów na scratche i inne typowe dla tego typu muzyki ruchy, które wykonujemy podobnie jak w Guitar Hero. Typowy pojedynek wygląda następująco: stajemy ze swoim stołem oko w oko z innym DJ-em, gramy swoją muzykę wybierając jeden z ruchów dostępnych w menu podręcznym i tu zaczyna się właściwa zabawa. Jak w innych popularnych grach muzycznych mamy  ścieżki po których lecą nutki, kółeczka po prostu uderzamy gdy zjadą już na sam dół, scratche wykonujemy przesuwając płytę w górę i dół. Im dokładniej wykonamy daną muzyczkę tym więcej punktów adrenaliny zabierzemy naszemu rywalowi. Proste? Takie rzeczywiście będzie dopóki nie uzyskamy dostępu do lepszych a zarazem trudniejszych w wykonaniu ruchów. Trzeba przyznać, że ten element zabawy idealnie się wpasował w sterowanie na telefonach dotykowych.

Zapytacie pewnie co jeszcze gra ma z RPG? Otóż jest podzielona na kilka rozdziałów podczas których wykonujemy questy (te są rozróżniane ze względu na poziom trudności na brązowe, srebrne, złote itp.) np. polegające na wygraniu kilku pojedynków z Dronami czy pokonaniu bossa. Jak to bywa w grach RPG tak i w DJ Rivals odwiedzimy różne miasta. I tu jest miła niespodzianka. Oprócz standardowo zdefiniowanych miast w USA jak Las Vegas, NY czy Miami możemy wpisać nasze miasto np. Lublin a gra wyszuka kilka charakterystycznych miejsc (zapewne z Google Maps) i umieści je na naszej mapce. Całkiem sympatycznie jest zobaczyć w grze swojsko brzmiące nazwy jak Sielsko-Anielsko czy Urząd Pocztowy Lublin 58 😉

Jak na rasowego rolpleja przystało w grze jest masa sprzętów czy ruchów jakie możemy dokupić za zbieraną po wygranej walce gotówkę czy kryształy (‘Ice’). Samych stołów jest prawie 30, każdy z nich dodatkowo ma jakieś bonusy płynące z ich używania. O nowych ruchach czekających do wymasterowania już nie wspominam bo tych jest ponad 50 co zapewni wieeeeele godzin zabawy.

Muszę jeszcze wspomnieć o dwóch niezwykle istotnych elementach zabawy jakimi są stamina i adrenalina. By przystąpić do walki musimy mieć taką ilość staminy jakiej wymaga dany Dron, jeśli jej już nie mamy musimy poczekać gdyż ta automatycznie się regeneruje. Ta sama zasada obowiązuje podczas walk z DJ-ami ale tutaj zamiast staminy musimy mieć odpowiednią ilość adrenaliny. Małym zgrzytem jest to, że bardziej zasobniejsi gracze mogą kupić już za realne pieniądze dodatkową staminę, adrenalinę czy kryształy co jakby nie patrzeć może dać im przewagę nad innymi graczami.

Podczas gry możemy rozwijać naszą postać poprzez zbieranie doświadczenia a następnie levelowanie na kolejne poziomy. Zgromadzone punkty doświadczenia możemy rozdysponować na 5 kategorii: toughness, attack, speed, stamina, adrenaline. Inwestowanie w każdą z nich daje nam inne bonusy.

W DJ Rivals możemy także walczyć na arenie podczas PvP, gdzie rzucamy wyzwanie graczom z całego świata. Tu także możemy zdobyć doświadczenie czy pieniądze by te z kolei wydać podczas kampanii singleplayer. Muszę przyznać, że wszystko szybko się wczytuje a walka jest tak samo płynna jak w singlu.

Gorąco polecam, gdyż drugiego tak rewelacyjnego miksu kilku gatunków gier nie znajdziecie. O muzyce już celowo nie pisałem, gdyż ta stoi na równie wysokim poziomie jak pozostałe elementy gry. Zresztą przekonajcie się sami!

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app