Pomysł na rozgrywkę w MetroJoust jest tak oryginalny, że aż niedorzeczny. Czy ktokolwiek z Was pomyślałby o tym, że jeżdżąc na skuterze czy ścigaczu można pojedynkować się w między czasie na kopie? Studio Neoplay w oparciu o ten pomysł próbuje zrobić grę…

Tytułowe MetroJoust wedle zapowiedzi developera ma być grą rasową RPG z licznymi zadaniami, NPC-ami oraz tysiącami (tak twierdzi Neoplay) użytecznych przedmiotów takich jak różne typy pojazdów, hełmów, tarcz, kopii, ubrań i innych. Co ciekawe gra będzie umożliwiała rozgrywkę między platformami Android oraz iOS – powinno to zapewnić dostępność o każdej porze gotowych do potyczek graczy. Dodatkowo gracze będą mogli tworzyć z przyjaciółmi gildie by następnie się pojedynkować z wrogimi obozami. Poniżej kilka szkiców koncepcyjnych z tworzonej gry oraz pierwszy trailer.

Jeśli kogoś przynajmniej choć trochę MetroJoust zaintrygowało to premiery gry możecie wypatrywać w 1 lub 2 kwartale 2012r. Posiadacze iOS dostaną grę nieco wcześniej, bo w ich przypadku obiecano jej wydanie w 1szym kwartale przyszłego roku.