• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Colosseum jest tym typem gier zręcznościowych gdzie wybijamy kolejne fale wrogów, kupujemy nowe uzbrojenie, bogacimy się i tak w koło Macieju 😉 Czy warto się grą zainteresować? Przeczytajcie mini-recenzję dzięki której dowiecie się co tym razem wysmażył nam jeden z najlepszych deweloperów na rynku gier na Androida – GAMEVIL Inc. twórcy m.in. znakomitej serii Zenonia.

Zacznijmy od zalet, którymi niewątpliwie jest przyjemna wciągająca rozgrywka i ładna grafika 2D. W Colosseum wcielamy się w rycerza walczącego z kolejno następującymi po sobie falami wrogich żołdaków. W trakcie naszych krwawych bojów zbieramy monety, czasowe dopałki (np. większa siła) czy flakoniki odnawiające energię życiową naszego bohatera. Po wybiciu określonej ilości oponentów z jednego z nich wyskakuje klucz dzięki któremu możemy zakończyć walkę na danym poziomie. Gdy opuścimy już arenę możemy dokupić nowe uzbrojenie takie jak miecze, topory, włócznie, noże i inne. Każdy z typów broni dodatkowo możemy trzykrotnie ulepszyć co jeszcze bardziej zwiększa ich właściwości bojowe. Nasza obrona również jest istotna więc i tutaj mamy kilka możliwości ulepszeń zbroi jak i tarczy. Muszę przyznać, że taki system rozgrywki na prawdę potrafi przykuć do ekranu telefonu ale niestety do czasu. Ilość poziomów wedle wypowiedzi autorów jest nieskończona lecz cała przyjemność z gry pryska gdy już kupimy wszystkie bronie, ulepszenia. Ja wytrzymałem do 30 poziomu. Przykrym faktem jest również to, że w tym czasie swe zmagania toczyłem AŻ na 2 arenach… Całe szczęście, że nie zawodzą wrogowie, których kilka typów z rundy na rundę staje się coraz silniejszych.

Grafika jak przystało na doświadczonego dewelopera jest na prawdę ładna. Komiksowe modele bohatera jak i przeciwników, animacje i efekty czarów – wszystko to trzyma wysoki poziom. Czego niestety nie można powiedzieć o sterowaniu. Nieco dziwi system w którym to nie możemy jednocześnie iść i machać mieczem. Jeśli uderzamy bohater się zatrzymuje i na odwrót. Jak zatem Colosseum wypada na tle konkurencyjnych tytułów? Pomimo braku ostatecznych szlifów gra jest nieziemsko grywalna, bardzo dobrze wygląda a kosztuje niecałe 3 zł – zdecydowanie warto rozważyć zakup.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app