• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Wakacje coraz bliżej, niektórzy wyjadą nad morze a tam możemy niekiedy natknąć sie na mało znaną grę zwaną bocce czy bule. Wszyscy, którzy nie mieli styczności z tym sportem mogą spróbować swoich sił w Bocce na Androida.

O co właściwie chodzi w Bocce? Najprościej rzecz ujmując staramy się tak rzucić naszymi wszystkimi kulami by te znalazły się jak najbliżej ‘świnki’, czyli tej najmniejszej kuli na placu gry. Nasz przeciwnik także ma taki cel, lecz gdy uda mu się umieścić swoją bulę bliżej świnki następuje zamiana i rzucamy my. Punkty zdobywa gracz, którego kule są najbliżej celu. Im więcej ich się znajdzie między świnką a najbliższą bulą tym więcej punktów zdobywamy.

Zasady zabawy mamy już za sobą, teraz pora na test jak to sprawdza się w grze na Androida. Sterowanie o dziwo całkiem dobrze sprawuje się na ekranach dotykowych i ogranicza się jedynie do muśnięcia po ekranie w celu rzutu kuli. A ta gdy już trafi w inny przedmiot nieco obnaża przeciętną fizykę zaimplementowaną w grze. Kule odbijają się nieco nienaturalnie, podobnie jest z ich toczeniem się ale tu winę można zwalić na pole gry, którego podłożem jest piasek. Plac zabawy ograniczony jest przez drewniane belki lecz te nie biorą udziału w grze bo dziwnym trafem kule albo nie dotaczają się do nich lub lądują poza nimi. Całkiem sprytne obejście problemu przez programistów 😉

Mimo niewielkich wad gra się na prawdę przyjemnie, tym bardziej, że dostępny jest także tryb multi gdzie gramy podając sobie telefon z siedzącym obok kolegą. Przyjemna dla oka grafika i odgłosy szumu morza niewątpliwie dodają grze uroku.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app