• Grywalność
  • Grafika
  • Dźwięk

Ostatnio sporo siedzę w temacie NFL. Niedługo zaczyna się sezon, więc wszystko co kręci się dookoła tego sportu, jest dla mnie nie lada gratką. W ten właśnie sposób przypomniałem sobie o kupionej dawno temu grze NFL Flick Quaterback. Pamiętam moje pierwsze spotkanie z tym tytułem. Nie trwało ono zbyt długo. Kompletnie mi nie podeszła. Po prostu muszę celnie podać piłkę do biegnącego i wystawiającego się na pozycje zawodnika. Nic nowego. Tak jak Paper Toss tylko, że z piłką i zieloną murawą. Po jakimś czasie o grze zapomniałem i wreszcie wylądowała w koszu. Teraz sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Zacząłem doceniać kilka aspektów, na które nie zwróciłem uwagi wcześniej. Najpierw powinienem chyba powiedzieć, na czym polega gra i jak się prezentuje.

Otóż na początku tworzymy zawodnika. Wybieramy kolor skóry, imię i numer na koszulce. Jesteśmy automatycznie przypisywani do pozycji quaterback. Jest to osoba odpowiedzialna za długie podania wgłąb pola. Takie jest właśnie nasze zadanie. Po murawie gania od lewej do prawej nasz kolega z drużyny, a my mamy wykonać celne podanie. Przeszkadzają nam w tym zmieniający się wiatr i gracze przeciwnej drużyny, starający się nas przewrócić.

NFL Flick Quarterback
NFL Flick Quarterback

Dodatkowo mamy do dyspozycji cztery tryby gry, które odblokowują się wraz z naszymi kolejnymi zdobywanymi poziomami wtajemniczenia. Nie ma w nich nic innowacyjnego. W pierwszym mamy 3 życia, czyli trzy możliwości zepsucia podania. Potem następuje game over. W drugim rzucamy na czas. 45 sekund na jak najwięcej celnych podań. Za każdym z nich dostajemy dodatkowe sekundy i odejmowane one są nam w przypadku przejęcia. W trzecim mamy do czynienia z “trick shot”, czyli trafianiem piłką do kosza. Problemem jej tutaj wiatr i odległość naszego zawodnika od celu. Ostatni tryb to po prostu zmodyfikowany “trick shot”. Przyznaję, że najbardziej przypadł mi do gustu ten pierwszy i to grając w ten właśnie tryb spędziłem przy NFL Flick Quaterback tyle czasu.W każdym przypadku chodzi o jak najwyższy wynik. Kluczem do sukcesu jest jak największa liczba udanych podań z rzędu. Mnożnik zwiększa się, co powoduje coraz większy wynik końcowy.

Teraz kilka szczegółów, które wpływają na przyjemną rozgrywkę. Przede wszystkim grafika. Nie biegamy kolorowymi kwadratami, a wersja HD na “duże telefony” i tablety robi wrażenie. Ja byłem również mile zaskoczony licencją na wszystkie zespoły NFL. Co prawda nie ma to żadnego wpływu na rozgrywkę, ale możemy wybrać, dla jakiej drużyny chcemy grać, a każda nowo rozpoczęta gra to inny mecz. Ostatni aspekt to animacje łapania piłki. Zdają egzamin. Co prawda jest ich tylko kilka i czasami wykonywane są w dziwnych sytuacjach, ale widać ich dopracowanie i można je docenić.

Podsumowując, jest to naprawdę przyjemna gra. Domyślam się jednak, że osobom, które nie mają pojęcia, kto to jest quaterback i nie znają żadnej drużyny NFL, może nie przypaść do gustu. Cena jest średnia. Nie jest to kosmos, ale trzeba też się przemyśleć taki zakup. Ja osobom, które nie są zainteresowane tym sportem, odradzam kupno. Po prostu główną przyjemność czerpie się tutaj z faktu, że ogląda się takie zagrania czasami na meczach NFL. Gra została stworzona głównie dla fanów, musicie więc wybaczyć mi, że moja ocena nie będzie za bardzo obiektywna…

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app