• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Tip-Off Basketball to niezwykle prosta w zasadach gra. W ciągu 30 sekund mamy za zadanie jak najwięcej razy wrzucić piłkę do kosza. I tyle. A może aż tyle, bo pomimo prostych zasad gra jest maksymalnie wciągająca.

Zacznijmy od początku. Mamy do dyspozycji podwórkowe boisko do kosza i piłkę losowo ustawianą na ekranie. Naszym zadaniem jest, podobnie jak w Angry Birds, ustawić parabolę lotu tak, żeby piłka wpadła do kosza. Trzeba to zrobić jak największą ilość razy w ciągu ograniczonego czasu. Zarabiamy w ten sposób kasę i awansujemy na wyższe poziomy doświadczenia.

Żeby zarabiać najwięcej monet i dostawać bonusy czasowe, trzeba jednak wykazać się większą finezją. Gra liczy nam combosy piłek wrzuconych na różne sposoby, które napełniają nam pasek energii. Wrzucając czysto 3 razy do kosza  uruchamiamy mini-gierkę, w której musimy trafiać przyciski pojawiające się losowo na ekranie.

Po osiągnięciu 5 tego poziomu gra nabiera skrzydeł. Od tej pory możemy brać udział w rozgrywce przeciw innym graczom. Czekamy maksymalnie 2 minuty na rozpoczęcie meczu i wtedy rywalizujemy na punkty z żywymi przeciwnikami. W ten sposób również zarabiamy kasę, a mnożnik zależy od naszego poziomu doświadczenia, który wypracowaliśmy w singleplayer.

Za pieniądze możemy dokupić bonusy w sklepie. Od mniej przydanych takich jak podmiana tła, na których odbywa się gra, po wydłużające widok paraboli lotu czy zmieniające właściwości piłki. Ceny w sklepie są zabójcze, ale jest prosty sposób na polepszenie stanu konta. Wystarczy wpisać numer id innego użytkownika i zarówno on i ty dostajecie po 250.000 monet – numerów id szukajcie w komentarzach pod grą, w Android Market. Taka operacja działa bodajże raz.

Tip-Off Basketball wygląda dobrze. Nie ma tu wielu elementów graficznych do wyróżnienia, ale animacje i fizyka piłki wyglądają po prostu świetnie. Na dźwięk nie zwracałem większej uwagi, ale jest i nie przeszkadza 🙂

Tip-Off Basketball jest do pobrania całkowicie za darmo. Nie czekajcie dłużej i sami przekonajcie się czy gra rzeczywiście tak wciąga. Moje id to: EHKFD jakby co 🙂

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app