• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Moda na zombiaki w grach rozkręciła się na dobre i trwa już dłuższy czas. Kolejną produkcją z nieumarłymi w roli głównej jest Age of Zombies, które to stawia na połączenie intensywnej strzelanki z humorem prosto z Duke Nukem i oryginalnymi bossami. Zacznij walkę z zombiakami już dzisiaj!

Przygodę rozpoczynamy w czasach prehistorycznych by poprzez portale przenosić się do coraz to nowszych epok, gdzie musimy zlikwidować zombiaki stworzone przez profesora Brains’a. Ot cała historia kręci się właśnie wokół walki z zombiakami, które to różnią się w zależności od odwiedzanych przez nas czasów a są to m.in. lata 30-te XX wieku, starożytny Egipt czy feudalna Japonia. Wraz z zombiakami zmienia się także i architektura każdego z poziomów, która dodatkowo podkreśla okres historii jaki odwiedzamy.

Age of Zombies to rasowa strzelanka z rzutem izometrycznym, która dzięki niezwykle prostemu i intuicyjnemu sterowaniu zapewnia masę zabawy. Do poruszania używamy lewego analoga, do strzelania prawego i ot cała filozofia, nic więcej nie trzeba by świetnie się bawić. Fajnym patentem jest to, że wirtualne analogi nie są przypisane do jednego miejsca ekranu lecz gdziekolwiek go nie dotkniemy tam możemy go używać. Jeśli podczas intensywnej zabawy omsknie nam się palec, jesteśmy ciągle w grze, nie tracimy kontroli nas bohaterem.

Czym byłaby strzelanka bez rozbudowanego arsenału broni? Może nie mamy tu kilkudziesięciu różnych pukawek ale zwykły pistolet, porywający tłumy shotgun, szybkostrzelny SMG czy mocarna bazooka – wszystkie z nich stanowią o naszym być albo nie być a każda z gwarantuje masę frajdy. Ataki coraz to większych hord zombie, ciągłe ostrzeliwanie wrogów i wycofywanie się na ‘bezpieczne’ pozycje to podstawa rozgrywki w Age of Zombies. Jak się domyślacie gra wciąga jak diabli i uwierzcie zanim ją wyłączycie minie kilka dłuższych chwil 🙂 Szkoda tylko, że całość można szybko przejść, a jedynym dodatkowym trybem jest Survival, gdzie możemy bić kolejne rekordy. Mimo tej drobnej wady zdecydowanie warto zaopatrzyć się w Age of Zombies, gdyż gameplay to klasa sama w sobie.


logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app