• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

W Guerilla Bob wcielamy się w niesłusznie oskarżonego najemnika szukającego zemsty. Pomaga nam w tym niezwykle bogaty arsenał dostępnych broni a dodatkowo zachęca świetna grafika w humorystycznym stylu.

Gra została pierwotnie stworzona pod kątem urządzeń z iOS, gdzie zdobyła uznanie graczy. Teraz trafia na Android Market gdzie wyznacza nowe standardy. W menu dostępne mamy 3 tryby rozgrywki singleplayer:

  • arcade – walczymy o jak największą ilość punktów i coraz wyższe miejsce w leaderboardsach
  • mercenary – tryb story, gdzie naszym głównym celem podczas kilku misji jest zbieranie pieniędzy za zabijanie wrogów
  • survival – classic, czyli strzelanie do wszystkiego co się rusza dopóki nie zostaniemy zabici; druga wariacja to wave attack, gdzie przebijamy się przez kolejne fale wrogów, pomiędzy falami możemy odwiedzić sklepik.

Dostępny jest także multiplayer, który o dziwo pozwala na granie między wszystkimi platformami na których wydano Guerilla Bob. Chętnych na rozgrywkę multi graczy nie powinno zabraknąć gdyż gra oprócz iOS i Androida została wydana także na komputery Mac i PC.

Rozgrywka nie jest jakoś przesadnie rozbudowana lecz piekielnie potrafi wciągnąć, gdyż strzelamy do coraz to nowych przeciwników, rozprawiamy się z pomysłowo zaprojektowanymi bossami, zbieramy czasowe bonusy zwiększające nasze umiejętności czy ulepszamy bronie. Dostępny arsenał jest naprawdę zacny: karabin maszynowy, dynamit, koktajle mołotowa, strzelba, podwójne uzi, miotacz ognia, wyrzutnia rakiet, granatnik, łuk czy mocarny karabin dużego kalibru. Każdą z broni można ulepszać co daje nam jeszcze większą siłę ognia.

Oprawa jak już wcześniej pisałem powala swą jakością (no może oprócz trochę kanciastych obiektów…) jak i płynnością animacji co pozwala na sprawne rozprawianie się z hordami wrogów. Modele grywalnych postaci (oprócz Boba możemy wybrać także jednego z 3 innych bohaterów) jak i przeciwników to mistrzostwo, gdyż każdy został zaprojektowany z niezwykłym poczuciem humoru.

Czy gra ma jakieś słabe strony? Jedynie może boleć brak darmowej wersji Lite, lecz ta myślę, że nie jest potrzebna by zachęcić graczy do kupna pełnej wersji gdyż niewątpliwie jest to jedna z najlepszych strzelanek na Androida.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app