• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Jest rok 1944. Jesteś jednym z ostatnich pilotów, którzy mogą jeszcze zmienić bieg II Wojny Światowej. Czy dasz radę zatrzymać wrogie wojska III Rzeszy? Tak po krótce przedstawia się tło fabularne Mortal Skies – najnowszego shootera z masą samolotów do zestrzelenia.

W Android Market możemy znaleźć sporo podobnych gier, dlaczego warto zainteresować się właśnie Mortal Skies? Na tle innych te samolociki wyróżniają się nie tylko wyborem z kliku możliwych maszyn do oblatania lecz możliwością zwiększania doświadczenia samolotów. Zdobyte na polu walki punkty możemy przydzielić wg własnego widzi mi się do kilku cech: szybkość latania, wytrzymałość samolotu na atak, siłę pocisków i moc bonusowych broni. Dzięki temu można dostosować maszynę do własnego stylu gry, co jest świetnym rozwiązaniem w grze tego typu. Twórcy  gry wykazali się jednak pazernością, która objawia się tym, że punkty doświadczenia można kupić także za realne pieniądze co jest tym bardziej niezrozumiałe bo za grę także musimy zapłacić.

Oprawa w porównaniu z AirAttack HD prezentuje się bardzo przeciętnie, a słabej jakości, rozmazane tekstury potęgują dodatkowo ten efekt. Mimo tego rozgrywka potrafi wciągnąć więc przez wszystkie 7 leveli na pewno nie będziemy się nudzić. Każdy z poziomów kończy się obowiązkową walką z bossem, czyli przeważnie jakimś większym samolotem uzbrojonym w kilka działek. Podczas walki do naszej dyspozycji mamy oprócz standardowego działka różnego rodzaju bonusy np. zmiana broni na minigun, zrzucenie MegaBomby, pomoc dwóch skrzydłowych i wiele innych, które działają przeważnie przez określony, krótki czas. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia stopnia trudności gry za pomocą suwaka, co daje około 100  możliwości! Czy warto zatem skusić się na Mortal Skies? Jeśli nie możesz się doczekać na AirAttack HD to może to być całkiem dobry przerywnik przed lepszymi samolotowymi strzelankami.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app