Dzisiejszego dnia Rockstar Games oznajmiło, że Max Payne 3 na konsole i PC zostanie wydany w marcu 2012r. Przy okazji developer zapewnił, że fani platform mobilnych opartych na Androidzie i iOS także otrzymają grę z Maxem w roli głównej! Pierwsze szczegóły poniżej.

Na smartfony trafi gra określona w notce prasowej jako ‘classic Max Payne’ co zapewne oznacza pierwszą odsłonę serii. Dla przypomnienia – to właśnie ‘jedynka’ zapoczątkowała modę na Bullet-Time co później zrewolucjonizowało rynek gier komputerowych. Rockstar zapewnia, że przenośna odsłona Maxa Payne’a będzie okraszona szczegółową grafiką HD oraz teksturami wysokiej rozdzielczości. Wykorzystane zostaną także najnowsze technologie mobilne – można się domyślać, że gra będzie wymagała procesora dwurdzeniowego czy nadchodzącego dopiero układu Tegra 3 (Kal-El). Aby grało się jeszcze przyjemniej Max Payne będzie umożliwiał dostosowanie sterowania do swoich potrzeb, więc każdy będzie mógł rozłożyć przyciski na ekranie jak mu się podoba. Sterowanie będzie możliwe także za pomocą innych kontrolerów np. pad od ps3.

Kiedy gra zostanie wydana? Bardzo prawdopodobna jest premiera zaraz po wydaniu Max Payne 3, kiedy to nie opadną jeszcze emocje związane z trafieniem do sklepów tej świetnie zapowiadającej się strzelanki tpp. Czy mobilny Max Payne będzie równie udaną produkcją jak jej poprzednie części? Jestem pewien, że Rockstar także i tym razem nas nie zawiedzie i dostarczy prawdziwy hit.