• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Walka z zombiakami jest bardzo często wykorzystywanym motywem w grach. Dlatego nie przypuszczałem, że jakakolwiek produkcja z nieumarłymi w roli głównej potrafi mnie jeszcze czymś zaskoczyć. Stało się! Zombie Wonderland 2 to trochę kopia rozwiązań obecnych w kilku innych grach lecz przyprawiona humorem i ciekawymi dodatkami. Zapewniam, nie będziecie chcieli włączyć innej gry dopóki jej nie ukończycie.

W Zombie Wonderland 2 wcielamy się w Chucka, znanego także pod pseudonimem “Zombie Cleaner”. Jak już się pewnie domyślacie naszym głównym celem jest pozbycie się zombiaków. Bezmózgi opanowały całe miasteczko Niceville i to właśnie my mamy je wszystkie sprzątnąć, dosłownie i w przenośni, ale o tym nieco później 😉 Fabuła jest troszkę bardziej rozbudowana lecz to nie ona jest głównym daniem serwowanym przez Zombie Wonderland 2.

Zombie Wonderland 2

Na początku rozgrywki lądujemy na mapce miasta, to właśnie ona jest swego rodzaju bazą z której możemy wybierać kolejne misje. Miejscówek jest łącznie 12 ale niech nie zmyli Was to, że akcja rzekomo dzieje się w amerykańskim miasteczku Niceville. Otóż oprócz kilku standardowych lokacji takich jak lokal fryzjera czy bar znajdzie się miejsce dla nieco bardziej niecodziennych miejscówek np. ponure zamczysko, chatka Wikingów czy… Nie chcę psuć niespodzianki, resztę odkryjecie sami 🙂

Zombie Wonderland 2

Po wybraniu misji zostajemy przeniesieni do budynku gdzie rozgrywa się akcja. Naszym celem jest ochrona przed zombiakami przez 3 noce jakiegoś cennego przedmiotu np. szafy grającej czy gitar. Pierwsze co robimy to zabezpieczamy okna, przynajmniej tyle ile zdążymy. W jaki sposób to robimy? Otóż biorąc przykład z gry o wiadomym tytule zabijamy okna deskami 🙂 Ewentualnie możemy w jednym z nich umieścić karabin maszynowy czy inną automatycznie strzelającą do zombiaków broń. Podczas ataku nieumarłych ci wyrywają deski czy niszczą naszą broń byleby tylko dostać się do środka. Tak łatwo jednak nie wejdą gdyż mamy także inne środki do ochrony drogocennych przedmiotów. Z okien możemy pruć ze strzelby czy wyrzucić za nie chociażby bombę w kształcie mózgu za którym pobiegną durne zombiaki. A tych uświadczymy aż 25 typów – są klasyczne powoli pełznące w naszą stronę, niektóre płoną jak pół-żywe pochodnie, inne z kolei są bardziej wytrzymałe na naszą amunicję. Praktycznie każda z lokacji oferuje swój oryginalny zestaw truposzy pasujący do danej miejscówki np. w średniowiecznym zamku są rycerze i czarownice.

Zombie Wonderland 2

Dostępny arsenał broni jest do prawdy odjechany! Do naszej strzelby możemy dokupić coraz to lepsze naboje czy kilka sztuk amunicji która chociażby robi z przeciwnika bryłę lodu czy też zamienia go w kamień, co także ma znaczenie dla taktyki gdyż możemy zablokowań nim okno. Kilka razy w ciągu całej nocy możemy użyć naszej broni specjalnej np. łapiącej zombie pułapki na niedźwiedzie. Do pomocy możemy wezwać także ufo by to uprowadziło kilku nieumarłych. Uwierzcie, pozostałe bronie są równie pomysłowe 🙂 Z kolei na oknie oprócz karabinu możemy zamontować wyrzutnię ziemniaków czy kuszę strzelającą dynamitem.

Wspomniałem wcześniej o “czyszczeniu” miejscówek z zombiaków. Czas na jeden z lepszych pomysłów w Zombie Wonderland 2. Po wybiciu wszystkich nieumarłych mamy chwilę na… posprzątanie lokalu ze wszystkich glutów jakie zostawili nieumarli. Jak to robimy? Otóż wyciągamy mopa i szorujemy palcem do ekranie telefonu 🙂 Co ciekawe tą “broń” także możemy ulepszać poprzez zastąpienie jej odkurzaczem czy nawet robotem czyszczącym. Ten ostatni to już klasa sama w sobie, uruchamiamy go i zapominamy a on sam w tym czasie jeździ pochłaniając wszystkie brudy. Czad! Samojezdny odkurzacz warto także odpalić w trakcie walki z zombiakami, na bieżąco możemy czyścić podłogę budynku. Warto wspomnieć, że ilość zostawionych brudów wpływa na osiągnięty przez nas końcowy wynik na danym poziomie.

Zombie Wonderland 2

Oprawa audiowizualna Zombie Wonderland 2 to także dobra robota. Całkiem niezła komiksowa grafika pozwoliła na puszczenie wodzy fantazji i stworzenie ciekawych modeli postaci. Może warstwa techniczna oprawy graficznej nie stoi na najwyższych poziomie lecz zupełnie nie psuje odbioru gry. Z kolei słowa uznania należą się twórcom za świetne efekty dźwiękowe jakie wydają z siebie zombiaki. Muzyka również idealnie pasuje do gry – jest mroczna, klimatyczna. Nie można nic jej zarzucić, lepszej sobie nie wyobrażam. Podczas walki z głośników słychać także niekiedy Chucka, który komentuje niektóre z akcji.

Podsumowując muszę wspomnieć, że gra dostarcza rozrywki na najwyższym poziomie, bez wątpienia jest to jedna z najlepszych i moich ulubionych gier na Androida. Najbardziej zaskakujące jest to, że została wydana całkowicie ZA DARMO a dostępne w sklepiku dokupowanie monet nie jest niezbędne jak w innych grach typu free 2 play. Rewelacja! Musicie w to zagrać!

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app