• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Nie mogłem się powstrzymać by nie napisać o tej małej lecz mega grywalnej gierce. Babel Rising, bo to o niej mowa, przenosi nas w czasy kiedy budowanie wysokich do nieba budynków nie odbywało się za pomocą ogromnych dźwigów lecz jedynie siłą ludzkich mięśni. Katorżnicza praca z pewnością do łatwych nie należała, tym bardziej jeśli budowie nie sprzyjały bóstwa. W grze jednak nie wcielamy się w pospolitego robola lecz żeby było ciekawiej w… samego boga.

Co więc takiego przyjdzie nam robić w Babel Rising? Jako, że nie będziemy tym ‘dobrym’ bogiem rozgrywka będzie łatwa i przyjemna, przynajmniej na początku 😉 Podczas każdej z misji dostępnej w kampanii przyjdzie nam zsyłać na budujących wieżę najrozmaitsze plagi, niebezpieczeństwa a wszystko po to by zapobiec ukończeniu budowli. Początkowo zaczynamy zabawę posiadając ‘palec boży’ uśmiercający na miejscu 1 robotnika, drugą z mocy jest możliwość ciskania piorunami. Wraz z naszymi postępami w niszczeniu kolejnych budowli możemy dokupować nowe moce takie jak podmuch boskiego wiatru, tsunami, trzęsienie ziemi, deszcz meteorytów czy boskie oko. Zdecydowanie jest w czym wybierać by za wszelką cenę zniszczyć budującą się na naszych oczach wieżę. Co ciekawe wszystkie z mocy możemy ulepszać poprzez zmniejszenie czasu ich ładowania, powiększeniu zasięgu rażenia oraz ich siły. Uwierzcie – stawanie się coraz silniejszym daje masę frajdy, tym bardziej, że poziom trudności z kolejną budowlą wzrasta.

Oprawa audiowizualna gry to standard – nie ma czym się zachwycać, także nie rozczarowuje. Najciekawiej oczywiście wyglądają nasze boskie moce, które pokazują kto tu na prawdę rządzi 😉 Warto wspomnieć także o menu gry, gdyż tutaj wszystkie plansze informacyjne mają jednolity ładny i schludny styl, po prostu gra jak i cała reszta jest utrzymana w tym samym stylu graficznym.

Podsumowując Babel Rising jest do prawdy udane, zabawa jest przednia. Może jest to także efektem tego, że klasyczne gry tower defense już nieco zaczynają nudzić a tu proszę mamy coś nowego, świeżego i z mega grywalnością. Gra także nie należy do tych, których przejście zajmie 1-2 godzinki, bo oprócz kampanii mamy także 3 inne tryby rozgrywki, które mają nieco inne zasady rozgrywki co dodatkowo przedłuża zabawę z tym tytułem. Gorąco polecam!

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app