• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Niesamowicie nienawidzę defenderów. Tylko nie takich jak ten. Nie lubię takich jak Robo Defense, Plants vs Zombies czy Fieldrunners. Zawsze mnie denerwują, poza tym grając w nie, zżera mnie nuda. Dlatego od tej gry trzymałem się z daleka, bo sam tytuł wręcz mnie zniechęcał – Defender. Tutaj jednak w grę wchodzi przypadek. Zobaczyłem, jak kolega w to gra, potem kolejny powiedział, że to jest znakomite i dopiero wtedy się przekonałem…

Po krótkiej historii tego, jak udało mi się dotrzeć do tej gry, przejdę do rzeczy. Z czym mamy do czynienia? Z defenderem. Mamy łuk, zamek i nadchodzące potwory. Gra dzieli się na stage, czyli poziomy. Jest ich naprawdę mnóstwo. Ja doszedłem do 80 – kolega już w 150. Co musimy zrobić? Po prostu zabić wszystkie potwory łukiem i nie dać zniszczyć swojego zamku. Co każdy poziom możemy ulepszac umiejętności, swoją siłę, obronę zamku czy manę, która pozwala nam rzucać czary. Ulepszamy umiejętności za pieniądze lub za diamenty, które dostajemy za pomyślne ukończenie każdego poziomu. W każdym z nich maksymalnie możemy dostać dwa diamenty. Za nie możemy kupować nowe czary lub zwiększać swoją ilość many.

Dodatkowo co 10 poziomów pojawia się boss, a co kilkadziesiąt odblokowujemy nowy łuk, który zwiększa nasze obrażenia i dodaje nam jakieś punkty do określonych umiejętności. Gra jest całkowicie darmowa lecz twórcy zarabiają pieniądze na sprzedawaniu dodatkowej kasy i diamentów. Od zwykłego gracza, który nie używa in-app (mikropłatności) nie wymaga ponoszenia żadnych kosztów.

Nie wiem, dlaczego gra mnie wciągnęła. Po prostu zacząłem grać i nie mogłem już przestać. Oczywiście czasami odzywało się moje wrodzone lenistwo i przestawałem grać na dzień, czy dwa, ale tytuł ma to coś w sobie, co pozwala do niego wracać i wracać.


Kiedyś nie widziałem sensu w recenzowaniu gier darmowych, ale teraz uważam, że to wcale nie jest głupie. Ten tytuł słusznie znajduje się w najlepszych grach. Grę oceniam na duży plus i uważam, że jest chyba najlepszym darmowym defenderem.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app