• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Jeśli już znudziło was granie w Angry Birds a atakujące z mass mediów ptaki nie dają spokoju wybawieniem może okazać się Island Fortress. Nie jest to kolejny klon Wściekłych Ptaków lecz wykorzystanie sprawdzonej koncepcji rozgrywki w nieco inny sposób co sprawia, że nie jesteśmy zmuszani enty już raz do strzelania.

Na czym w takim razie polega gra Island Fortress? Otóż cała zabawa kręci się wokół skarbu który mamy obronić przed pazernymi piratami. Jak można się domyślić adwersarze strzelają z armat swojego okrętu a naszym celem jest takie obudowanie klockami skrzyni z monetami aby ta przetrwała wybuchy kolejnych kul. Co nieco utrudnia rozgrywkę do naszej dyspozycji na każdym z poziomów dostajemy odmienny zestaw klocków o różnych kształtach, dodatkowo zrobionych z kilku materiałów m.in. drewno, cegły, marmur. Piraci także są na to przygotowani – atakują kilkoma rodzajami kul np. wybuchającymi czy przebijającymi się przez klocki. Budowanie tytułowej fortecy daje sporą frajdę bo każdy z poziomów można przejść na wiele sposobów między innymi dzięki możliwości obracania klocków. W chwili obecnej dostępna jest jedna z kilku wysp z 30 poziomami. Kolejne wyspy zapewne zostaną odblokowane w kolejnych aktualizacjach gry.

Oprawa audiowizualna gry jest co najmniej bardzo dobra. Praktycznie każdy z poziomów zbudowany jest z podobnych elementów lecz nie uświadczymy tu dwóch takich samych wysepek. Wszystko jest narysowane ładną kreską, kolorowe i co ważne płynnie działa. Zdecydowanie słowa uznania należą się za chilloutowe odgłosy tropikalnych wysp czy szumu morza oraz klimatyczną muzykę.

Island Fortress nie ustrzegło się jednak niewielkich błędów. Zdecydowanie dobrym rozwiązaniem byłoby umieszczenie przycisku ‘Ready’ w obrębie ekranu gry a nie w jej menu. Także wykorzystanie do przybliżania i oddalania widoku multitoucha jest już niejako oczywistością. Brakuje także informacji ile strzałów oddadzą piraci, bo nigdy nie wiadomo czy to będą 3 a może tylko jeden atak. Mimo kilku niedoróbek gra się na prawdę przyjemnie a niejako odwrócona koncepcja rozgrywki znanej z Angry Birds całkiem dobrze się sprawdza. Zdecydowanie polecam każdemu tym bardziej, że gra jest dostępna za darmo. Warto wspomnieć także, że gra jest dziełem polskiego studia Rejected Games.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app