• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Od ponad miesiąca z Android Market możemy pobrać debiutancką produkcję polskiego Kiwano Software – grę JellyBalls+. Rozgrywka to typowa gra w kulki lecz z wieloma  usprawnieniami i zróżnicowanymi trybami. Przeczytajcie czym wyróżnia się jeszcze JellyBalls+ od innych gier tego typu.

Największą zaletą JellyBalls+ jest spora ilość trybów rozgrywki w których będziemy m.in.:

  • zbijać kolejne grupy kulek ścigając się upływającym czasem
  • usuwać z planszy jak najszybciej kulki by uniknąć zapełnienia całej planszy (coś w stylu Tetrisa)
  • starać się o pozbycie z planszy tarczy poprzez osiąganie kolejnych poziomów.

Co się chwali każdy z powyższych trybów jest dostępny na 3 poziomach trudności co niewątpliwie przedłuża zabawę z grą. To jeszcze nie koniec atrakcji. Oprócz kulek czysto zręcznościowych mamy też poziomy wymagające większego skupienia i pomysłowości. Tą grupą trybów JellyBalls+ są poziomy logiczne gdzie musimy zdobyć określoną ilość punktów, pozbyć się wszystkich kulek z planszy czy pograć w kulki na zasadach podobnych do tych z gry… Sokoban. Szczególnie spodobał mi się ten ostatni rodzaj układanki gdyż wymaga planowania ruchów na kilka kolejnych kroków do przodu.

Nowością w JellyBalls+ jest również fajny patent związany z grawitacją. Poprzez obrócenie telefonu czy przesunięcie palcem po ekranie będziemy mogli w niektórych trybach zmienić kierunek opadania kulek co pozwoli na ich łączenie w jeszcze większe grupy. A to jak łatwo się domyślić jest podstawą do tego by zdobyć większą niż zwykle ilość punktów. Żeby było jeszcze ciekawiej oprócz standardowych kulek w kilku kolorach mamy także ich specjalne odmiany, które to zwiększają ilość zdobytych punktów, dodają nam cenny czas czy też zmieniają kolor na inny.

Oprawa JellyBalls+ jest typowa jak na grę logiczną przystało – nie ma tu wielu fajerwerków i wodotrysków lecz jest czytelnie a pastelowe kolorki nie męczą naszych oczu. A jest to niezwykle ważne bo jak już zaczniemy grać, możemy się tak szybko od telefonu nie oderwać 😉 Na drugim planie mamy animowane tło o barwach, które to zmieniają się wraz z naszymi postępami (osiąganie kolejnych poziomów). Gorzej niestety jest z muzyką, która to mimo, że się nie narzuca, jest spokojna lecz nazbyt monotonna co sprawia, że z pewnością po jakimś czasie ją wyłączymy.

Czy warto pobrać JellyBalls+ na swój telefon? Jeśli lubisz wszelkiego rodzaju gry logiczne to pewnie gra już w tej chwili ściąga się z Android Market. Z kolei fani pozostałych gatunków gier z pewnością powinni JellyBalls+ chociażby wypróbować bo jest godną uwagi odskocznią od strzelanek czy platformówek a spore zróżnicowanie dostępnych trybów rozgrywki zapewnia wiele godzin niczym nie skrępowanej zabawy. Czekamy na więcej gier od Kiwano Software!

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app