• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Mam nadzieję, że nie zmyli was tytuł tej gry, gdyż PuzzleWars to nie kolejna prosta układanka lecz dziesiątki godzin walczenia, rozwijania naszego herosa. Połączenie RPG i układanki to istna mieszanka wybuchowa do tej pory nie spotykana w innych grach na systemie Android.

Skąd pomysł na taką grę? Z pewnością twórcy czerpali inspiracje z serii Puzzle Quest. To właśnie na podobnym pomyśle i zasadach udało się stworzyć niezłą grę, która wręcz idealnie sprawdza się na telefonach z ekranem dotykowym. Rozgrywka podobnie jak w pierwowzorze tak i tu polega na wykonywaniu licznych questów, levelowaniu postaci czy wreszcie walce z przeciwnikami. I tu właśnie pojawiają się tytułowe puzzle. Walka to przede wszystkim łączenie dwóch takich samych klocków, które to podzielone są na 6 rodzajów. Mamy tu bloczki:
– miecza – postać wykonuje pojedynczy atak bronią białą
– tarczy – broni przed jednym atakiem przeciwnika
– czarnej magii – po naładowaniu można zaatakować np. fire ballem
– białej magii – można wykorzystać jeden z czarów białej magii
– odnowy zdrowia – jemy pożywienie by zwiększyć punkty energii
– specjalnej umiejętności bojowej – po naładowaniu można np. zadać wrogowi 4 ciosy pod rząd.

By skorzystać z magii i innych wypasionych akcji musimy uprzednio naładować te zdolności. A te napełniają się po każdorazowym ułożeniu pary klocków danej umiejętności. Po czwartym komplecie bloczków specjalna zdolność zostaje napełniona, wtedy to możemy wybrać jedną z nich i zaatakować wroga. Ot i cała filozofia, na papierze wygląda to niezwykle prosto lecz czasem trzeba dokonywać wyborów czy lepiej zaatakować pojedynczym ciosem czy też podjąć ryzyko i dalej ładować atak specjalny.

Kolejną istotną w walkach kwestią jest łączenie ataków. Polega to na ułożeniu pary klocków a gdy ta znika z ekranu stykające się klocki samoistnie mogą łączyć się w kolejne pary. I tu często przydarza sie szansa by jedną dobrze przemyślaną akcją rozbić w pył o wiele silniejszego przeciwnika.

PuzzleWars to jednak nie sama walka. Podczas zwiedzania świata gry odwiedzamy miasta w których to możemy kupić nowe miecze, zbroje, czary czy masę innych przedmiotów. Warto podkreślić, że w każdym mieście znajdziemy w sklepikach coraz to lepsze, potężniejsze itemy. Ceny również są odpowiednio wyższe co niejako zmusza nas do częstszego walczenia ot tak by tylko zarobić na nową tarczę czy upgrade miecza.

Oprawa PuzzleWars może nie zachwyca ale z pewnością puzzle są czytelne a prowadzone na naszych oczach walki na prawdę umilają układanie klocków a także dodają grze nieco dynamiki. Oprócz coraz to nowych przeciwników zmienia się także pole bitwy np. las czy zamek.

Co bardzo mile mnie zaskoczyło gra jest dostępna całkowicie za darmo! Nie uświadczymy tu także żadnych irytujących reklam. Jedynym minusem gry jest to, że po prostu uzależnia 😉 Ale jeśli jesteście gotowi na kilkadziesiąt godzin na maksa wciągającej rozgrywki to zdecydowanie warto zagłębić się w świat PuzzleWars. Dla mnie – rewelacja!

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app