• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Każdy z nas wie, jak wiele jest aplikacji oferujących “najlepszą wersję” gry Mahjong. Dzisiaj pokażę Wam tytuł, który jest tym jedynym godnym uwagi. Random Mahjong to moim zdaniem najlepszy Solitare Mahjong dostępny na Androida.

Właśnie… Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na fakt, że jest to Solitare Mahjong, zwany też “Shanghai variant”. Jak wszyscy dobrze wiemy gra polega na znajdowaniu takich samych kafelków z obrazkami na wielkiej planszy. Klocek ten w grze jest zwany “tile”. Nie jest to takie proste jak się wydaje, bo nawet po kilku ruchach możemy stracić jakiekolwiek możliwości dalszego posunięcia się w grze. Skutecznie kończymy poziom wtedy gdy na planszy nie zostaje ani jeden klocek.

Nie mam zamiaru tłumaczyć Wam zasad gry, bo są banalnie proste i nie ma takiej potrzeby. Czym ta gra różni się od innych wersji Mahjonga? Mechaniką. W normalnym tytule tego typu klikamy “Start”, uzyskujemy jedną z 1000 plansz i zaczynamy układać. Jeżeli wygramy to super, jeśli nie… trudno. Zawsze możemy cofnąć ruch i próbować tak do końca życia. Tutaj prezentuje się to inaczej. Przede wszystkim zaczynamy od poziomu beginner, gdzie mamy tylko 32 klocki. Jest to 1 level. W miarę kończenia kolejnych poziomów pojawiają się nowe ustawienia, a naszych klocków przybywa. Doszedłem osobiście do momentu, gdzie było ich 128 i ledwo mogłem bez przybliżania znaleźć jakąkolwiek parę. Za każdy poziom dostajemy punkty, a przy końcu są one podliczane i wpisywane do rankingu. Odnośnie końca gry, to następuje ona, gdy stracimy wszystkie życia. Zaczynamy z trzema i za każdy moment, kiedy nie możemy zrobić ruchu, tracimy jedno życie. W trakcie układania możemy oczywiście zdobyć dodatkowe życia czy tzw. shuffle. Pozwala ono po przegranej na przemieszenia klocków, które nam zostały na planszy i podejście do tego poziomu ponownie. Z doświadczenia wiem, że shuffle jest bardziej pomocne niż kolejne życie, bo po tym przemieszaniu zazwyczaj szybko kończymy poziom. To był tryb standard.

Możemy również wybrać Custom Game i Preset Game. W tej pierwszej wybieramy rozmiar planszy, poziom trudności i gramy. W drugiej, wybieramy liczbę klocków. Jest dostępnych kilkadziesiąt gotowych poziomów, ale zabawy z tego zbytniej nie ma.

Czym ja tak w zasadzie się zachwycam? Szczerze? Grafiką. Jest mnóstwo jakichś gier typu: dopasowujemy do siebie gołe laski czy obrazki ptaszków i kwiatków. Tutaj wygląda to tradycyjnie i do tego prezentuje się znakomicie. Zadziwia mnie również fakt, że gra jest darmowa. Jest dostępna również wersja Pro, czyli zwykłe Ad-Free usuwające reklamy. Gra może zabrać nam wiele godzin z podróży do pracy czy szkoły.

Uważam, że jest to najlepiej wykonany, najbardziej grywalny i ogólnie najlepszy Mahjong na Androida. Polecam!

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app