• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Asphalt 6: Adrenaline HD to przykład dobrego sequela. Wszystkiego jest więcej, oprawa ładniejsza, samochody jeszcze szybsze. Ale czy to jedyne zmiany w porównaniu z częścią poprzednią gry?

W grze znalazły się aż 42 samochody i motory najlepszych marek – Ferrari, Lamborghini, Audi i wielu innych, które co mnie bardzo cieszy można ulepszać czy też malować. Zmodyfikować wedle własnego uznania możemy silnik (ECU, wydech, układ dolotowy czy turbo), sterowanie (zawieszenie, hamulce, nadwozie, opony) oraz nitro (pojemność zbiornika i moc boosta). Swoje autka możemy w każdej chwili obejrzeć w garażu. Podczas wyścigów pojeździmy na 12-tu trasach rozsianych po całym świecie od LA przez Charmonix po Tokio.

Oprócz typowej kariery, gdzie do ukończenia mamy 11 mistrzostw znajdziemy w menu także inne tryby gry takie jak:

  • normal race – zwykły szybki wyścig
  • beat’em all – naszym celem jest rozbicie aut kilku naszym przeciwnikom
  • elimination – po każdym z okrążeń wyścigu odpada najwolniejszy kierowca
  • collector – zbieramy rozrzucone po trasie pieniądze.

Dostępny jest także tryb multiplayer do 6 osób lokalnie i przez wifi.

Pierwszym co się rzuca w oczy po uruchomieniu gry jest bardzo ładna oprawa graficzna prezentująca się o wiele lepiej niż w Asphalt 5, lecz mimo wszystko przydałby się antyaliasing wygładzający nieładne ząbki na krawędziach obiektów. Trzeba przyznać iż modele aut są dopracowane i szczegółowe co można zauważyć już w menu gry podczas wyboru pojazdu.

Czy zatem Asphalt 6: Adrenaline HD sprostał oczekiwaniom fanów ścigałek? Niestety tylko częściowo, gdyż mimo niewątpliwych zmian głównie w oprawie gry rozgrywka pozostaje praktycznie niezmieniona począwszy od pierwszej części tych popularnych wyścigów. Miejmy nadzieję, że przy kolejnej odsłonie gra zaoferuje coś więcej niż lepszą oprawę i kilka kosmetycznych zmian.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app