• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Kilka dni temu do oferty gier Gameloftu dołączyły wyścigi GT Racing: Motor Academy HD. O dziwo nie jest to kolejna gra arcade podobna do Asphalt 5 lecz kopia Gran Turismo z PSP. Dodatkowo można śmiało rzec, że w niektórych aspektach przewyższająca pierwowzór.

Gra oferuje mnóstwo atrakcji zgromadzonych w 3 trybach: Carrier, Arcade i Multi.

Kariera to ogromna ilość wyścigów:

  • robienie licencji – są niezbędne aby brać udział w wyścigach danej klasy
  • mistrzostwa – startujemy w serii wyścigów do których wymagane są określone typy samochodów np. te z wagą poniżej 1400 kg
  • eventy konstruktorów – ścigamy się określonym autem, które wcześniej musimy kupić
  • kontrakty kierowców – jedziemy z góry narzuconym autem, którego nie musimy mieć w swoim garażu
  • specjalne zaproszenia do wyścigów – ścigamy się torze, gdzie musimy popisać się nienaganną techniką jazdy (podstawą jest nie wyjeżdzanie poza trasę).

W Arcade możemy pozwolić sobie na wybranie dowolnego auta, trasy, ilości przeciwników itp. by następnie ruszyć do wyścigu o pierwsze miejsce.

Multi oferuje zabawę wieloosobową lokalną jak i przez internet do 6 graczy.

W grze znajdziemy 107 modeli aut od 25 producentów z całego świata. Możemy pościgać się samochodami takimi jak Audi R8, Bugatti Veyron, Ferrari Enzo a nawet Fordem T z 1909 roku! Co ciekawe możemy jeździć także z kamerą z wewnątrz pojazdu, wtedy widać porządnie zrobione kokpity aut gdzie kierowca obraca dłońmi kółko i zmienia biegi. Dostępnych jest aż 14 różnorodnych tras czy torów np. Laguna Seca.

Każdy wygrany wyścig bądź zajęcie miejsca na podium to dodatkowe kredyty do wydania na naszym koncie Za zarobione pieniądze możemy tuningować kupione wcześniej w salonie auta. Zakup nowej turbiny, hamulców, opon, zawieszenia czy zredukowanie wagi pojazdu rzeczywiście wpływa na osiągi. Ważnym aspektem dla maniaków motoryzacji jest możliwość własnoręcznego ustawienia balansu wagi auta, siły docisku spojlerów czy rozkładu siły hamowania. Wszystkie te opcje można uznać raczej za niespotykane w grach na platformy mobilne. Po tuningu aut możemy się przejechać na torze testowym gdzie zobaczymy jak sprawuje się nasz wypasiony bolid. Producent gry chwali się także zaawansowaną fizyką odmienną dla każdego auta co szczególnie widać po wyłączeniu wszelkich asyst – automatyczne hamowanie, kontroli trakcji czy ESP.

Podsumowując nie ma lepszej gry  wyścigowej pretendującej do miana symulacji na telefony z Androidem a cena około 9zł za grę w sklepie Gameloftu to raczej mała suma za przynajmniej kilkadziesiąt godzin ścigania na najwyższym poziomie.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app