• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Co wyjdzie z połączenia Mirror’s Edge z samochodówką? Bez wątpienia Jet Car Stunts! To jedna z bardziej wciągających i kreatywnych gier na androida. Przyjrzyjmy się jej z bliska.

Czy to ptak czy to samolot?

Nie! To odrzutowy bolid, którym musimy tak pokierować, aby przejechać ze startu do mety, w jak najkrótszym czasie. Żeby było jeszcze trudniej mamy tylko 10 prób, żeby zaliczyć dany poziom. Niestety punkt początkowy i końcowy trasy jest zwykle tak ułożony, że trzeba się nieźle natrudzić, aby osiągnąć cel. Trasy są powykręcane do granic możliwości. Można powiedzieć, że to bardziej gra platformowa niż wyścigi, ponieważ przyjdzie nam przeskakiwać między platformami, odbijać się od ścian i naginać prawa fizyki. W grze przyjdzie nam uporać się z kilkudziesięcioma planszami, zaczynając od najłatwiejszych, aż po te nazwane “Insane”. Na każdym torze możemy zdobyć medale za czas przejazdu i jak najmniejszą ilość prób. Potem możemy porównać wyniki z innymi graczami poprzez openfeint.

Gramy!

Nasz bolid to przedziwna hybryda. Ma napęd odrzutowy, a pasek u góry odpowiada stanowi naszego dopalacza. Gdy wciśniemy odpowiedni przycisk, jesteśmy w stanie przez krótką chwilę szybować w powietrzu. Poprzez wychylenia telefonem do przodu, do tyłu i na boki, sterujemy samochodem podobnie jak samolotem. Na ekranie mamy nawet podziałki, które informują nas o wychyleniu niczym w kokpicie samolotu 🙂 Dopalacz możemy uzupełnić po przekroczeniu checkpointa, dlatego często warto go oszczędzać i dozować w odpowiednich ilościach. Oprócz tego, na ekranie mamy przyciski do poruszania się w przód i tył oraz hamulec ręczny. Ten ostatni bardzo się przydaje do kontroli lotu, ponieważ gdy go wciskamy wychylają się lotki hamujące nasz bolid. Dzięki temu możemy skrócić lot, ale też wyrównać nachylenie bolidu.

Gra moim zdaniem wygląda naprawdę świetnie. Mimo, że tory są kanciaste, mimo, że samochód niezbyt szczegółowy, to oświetlenie i konstrukcja map nadaje grze odpowiedni look&feel. Bardzo mi się ten styl kojarzy z DLC wydanym do Mirror’s Edge – tam też mieliśmy dość oszczędny, ale charakterystycznie renderowane poziomy. Niestety warstwa dźwiękowa pozostawia wiele do życzenia. Odgłosy i efekty są słabej jakości, a muzyki po prostu nie ma.

Mimo, że Jet Car Stunts nie jest grą nową, warto dać jej szansę. Jest z pewnością unikatowa, daje solidny poziom wyzwania, a kolejne próby przejścia danej planszy nie męczą. Wręcz odwrotnie, zachęcają do dalszych prób. Z Marketu można pobrać demo. Pełna wersja kosztuje około 7 złotych.

coś na deser:

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app