Wydana kilka dni temu na iOS gra Protoxide: Death Race została zapowiedziana również na Androida. Już po pierwszych screenach od razu widać skąd autorzy czerpali inspiracje. Szczegóły o nadchodzącej wielkimi krokami futurystycznej ścigałko-strzelanki poniżej.

Protoxide: Death Race to wypisz wymaluj WipEout, gdzie oprócz przebijania się w celu zdobycia pierwszej pozycji na mecie liczą się także umiejętności strzeleckie i niezły refleks. Do naszej dyspozycji oddanych zostanie 12 maszyn, którymi pośmigamy w 4 głównych lokacjach takich jak miasto, laboratorium, doki czy fabryka. Każdy z tych terenów zawiera po 4 odjechane trasy, na których będziemy się rozbijać w singlu (4 tryby) jak i multi poprzez wifi.

Co ciekawe twórcy zapowiadają również niezwykle ekscytującą historię jaką przeżyjemy między kolejnymi wyścigami. Czy zgrabnie opowiedziana fabuła jest komuś potrzebna w wyścigach? Bądźmy szczerzy, nie to decyduje o popularności ścigałki lecz odpowiednio wyważony model jazdy oraz wymagające trasy. Bądźmy jednak dobrej myśli, bo prezentowane do tej pory gameplaye były na prawdę niezłe. Kiedy premiera? Na iOS już jest, więc można się domyślać, że w ciągu kilku tygodni gra powinna wylądować na Android Market.