• grywalność
  • grafika
  • dźwięk

Przed uruchomieniem Road Fighter muszę przyznać, że tytuł gry nic mi nie mówił. Po krótkiej chwili uświadomiłem sobie, że przecież już te wyścigi gdzieś widziałem, podobały mi się. Wyścigi te pierwotnie zostały wydane na popularnego w Polsce Pegasusa a teraz możemy pograć w odświeżoną wersję tego klasyka.

Klasyczny Road Fighter był świetną grą, mimo swej niezwykle prostej rozgrywki potrafił wciągnąć na długie godziny. Niezwykle prosta grafika nie zachęcała do rozgrywki ale kto zagrał raz ten wie, że było warto. Remake, który właśnie pojawił się na Android Market o dziwo ma jeszcze większe piksele ale to celowy zabieg by upodobnić grę do starych 8 bitowych produkcji. Swoją drogą wszystko jest zrobione ze smakiem i prezentuje się rewelacyjnie, włącznie z muzyką i dźwiękami. Tak powinny wyglądać wszystkie odświeżone wersje starych gierek.

Rozgrywka to te same zasady co kiedyś. Mamy przejechać daną trasę tak by starczyło nam paliwa, starając się po drodze bezpiecznie omijać jak najwięcej aut, które niekiedy zajeżdżają nam drogę czy nawet z niej spychają. Wszystko brzmi prosto ale by takie rzeczywiście było musimy dobrze opanować szybkie manewrowanie naszym autem by uniknąć niepotrzebnych zderzeń. Sterowanie samochodem jest dziecinnie proste i skupia się na poruszaniu paluchem w obrębie drogi w lewo i prawo, a także w górę i dół co odpowiada za przyspieszanie oraz hamowanie. W tej chwili na mapie świata, gdzie pokazane są wszystkie trasy dostępnych jest jedynie kilka z nich lecz już wkrótce zostaną udostępnione te zablokowane. Zapraszam do pobierania Road Fighter gdyż mam niecodzienne wrażenie, że remake kultowej gry przerósł swój pierwowzór 🙂

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app